16/3
Můj dům - můj hrad, moje zahrada – moje pohoda

Můj dům - můj hrad, moje zahrada – moje pohoda

16. března 2017 v 00.00, Zahrada

Sponzorované odkazy

Je jaro, a my pouštíme do svých příbytků stále více čerstvého vzduchu i sluníčka. Všude se gruntuje a probíhá jarní úklid domácností. Jenže nejen váš dům potřebuje (a to nejen na jaře) péči, ale i vaše zahrádka, která je de facto plícemi vašeho domova, kterému přináší pohodu a také prima domácí úrodu.

A tak je přínosné do jarního úklidu začlenit i zahradu. A není to nic složitého. Stačí pár kroků a je hotovo.

Jak efektivně připravit zahrádku na novou jarní sezónu?

  • odstranit mulč ze záhonků
  • shrabat listí pod stromy

To jsou dva kroky, kterými dopřejete půdě příjemnou nálož slunečních paprsků a prohřívání. To zamezí šíření škůdců. Obojí materiál (jak mulč, tak listí) lze dobře zkompostovat.

Můj dům - můj hrad, moje zahrada – moje pohoda (http://www.realitymag.cz)
  • Třetím krokem je vysázení ovocných druhů stromků jemně citlivějších na chlad (broskvoně, meruňky, atp.).
  • Při slunném počasí už pak můžete také odkrýt jahodové záhonky a odstranit z nich ochranné chvojí. Jahodí pomůže, když z něj odstřiháte suché lístky, jemně zkypříme půdu a lze mu také dodat živiny hnojivem, ideálně kompostem.
  • Od kalendářního jara (21.3.) lze už chystat záhonky v pařeništi na jarní výsev první zeleniny. Porýt v něm půdu a trochu ji prokypřit. S výsevem počkejte, až bude opravdu ráz počasí jarní. Nejlepší dobou je ta, kdy rozkvetou sněženky. To je čas sít.
    Můj dům - můj hrad, moje zahrada – moje pohoda (http://www.realitymag.cz)

Co vysévat?

Ředkvičky, kedlubny, salát a rané zelí. Tak postupně ze semínek předpěstujte všechnu zeleninu na sadbu na záhony. Večer nezapomínejte pařeniště zakrýt, aby rostlinky neuhynuly nočním chladem. To je okolo zeleniny a pozdější domácí sklizně vše.

Pokračování se řeší až v momentě, kdy kvete naplno podběl. To je čas (bývá to počátku dubna do poloviny dubna, dle rázu počasí), kdy lze již pracovat na klasických záhoncích. To už lze napřímo vysévat i další zeleninu jako je špenát, mrkev a petržel .

Můj dům - můj hrad, moje zahrada – moje pohoda (http://www.realitymag.cz)

Jen pro potěchu oka

  • Co se týče okrasné zahrady, tak zde můžete do půdy již vysázet trvalky, chrpy a cibuloviny.
  • Všechny okrasné jehličnaté stromky přihnojte.
  • Není nutné přihnojovat kompostem, a postačí i zálivka s hnojivem.

A pak se můžete vrátit domů do interiéru a pokračovat zde s pokojovými rostlinami, které na jaře také potřebují novou zeminu, mnohdy větší květináče a prostřihání, či rozdělení.

Můj dům - můj hrad, moje zahrada – moje pohoda (http://www.realitymag.cz)

Protože: Můj dům – můj hrad, moje zahrada – moje pohoda (a zdravé plíce, i jídelníček).

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality