26/5
Toužíte po novém bydlení? Jistěte si dobrou koupi s inspektorem nemovitosti!

Toužíte po novém bydlení? Jistěte si dobrou koupi s inspektorem nemovitosti!

26. května 2018 v 00.00, Developeři, Nové byty, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Kdo by nechtěl mít své vlastní bydlení? Asi každý. Ale jak zajistit, byste se nenapálili a nekoupili vadnou nemovitost? Kupujte ji s inspektorem nemovitostí, a máte jistotu, že nenaletíte.

Inspekce nemovitostí je známa ve světě již dlouho, ale k nám zavítala až před pěti lety. Je to docela praktická služba, která vám může ve finále ušetřit značnou finanční částku.

co vše potřebuje inspetor nemovitosti k revizico vše potřebuje inspetor nemovitosti k revizi

Oč jde konkrétně?

Inspekce nemovitostí je služba, kterou nabízejí subjekty k revizi nemovitosti a určení jejího celkového stavu, především po technické stránce. Inspektoři nemovitostí revidují globálně stavbu a zjišťují její aktuální stav a závady. Ty mohou nakonec hodně ovlivnit cenu nemovitosti v rámci prodeje a koupě.

Dnes existuje nesčetně firem, které tyto služby nabízejí. Jsou to často realitní společnosti, které k makléřům přiřadily i tyto specialisty a nabízejí inspekci nemovitostí jako svoji další službu a mnohdy i přidanou hodnotu k prodeji či koupi nemovitosti. Ovšem jsou i subjekty, které se specializují jen a pouze na tyto služby. Čili možností je mnoho a vybere si každý kdo takového inspektora nemovitostí hledá.

Asociace inspektorů nemovitostí

A také existuje asociace inspektorů nemovitostí (AIN). Je to sdružení pro podporu kvality trhu na poli inspekcí nemovitostí, v němž jsou členy odborníci specializující se na inspekci nemovitosti jako svoji činnost.

Díky asociaci inspektorů nemovitostí (AIN) máte zajištěno, že se obracíte opravdu na odborníka nejen v jeho profesi, ale i co do etické stránky věci, vše dle platné metodiky k této činnosti.

A proč si inspektora nemovitostí ke koupi bytu či domu pozvat?

Všechna technická zařízení v bytě nebo rodinném domě by měla v pravidelných intervalech procházet revizí. A často se tak neděje. A inspektor nemovitostí může pochybení a nedobrý stav těchto zařízení plně odhalit, protože je oproti laikovi k tomu odborně veden. Každou inspekci totiž provádí certifikovaný inspektor se vzděláním v oboru pozemních staveb a technického zařízení staveb.

Co je cílem inspekce nemovitosti?

  • Inspekce nemovitostí může napomoci jak kupujícímu, tak i prodávajícímu zjistit skutečný technický stav nemovitosti. Tento krok může ušetří peníze i patálie s neplánovanými opravami.
  • A od věci není ani přizvání inspektora nemovitosti při převzetí novostavby domu či bytu od developera, nebo jiné realizační firmy. Budoucí majitel tak eliminuje riziko výskytu viditelných i skrytých vad a zpětné reklamace závad.

Od inspektora nemovitostí si lze nechat zrevidovat celou nemovitost inspekcí nemovitosti, nebo dílčí inspekcí, ale také jen prověření projektu. Více o jednotlivých typech inspekce čtěte na stránkách Asociace inspektorů nemovitostí.

Zdroj foto: Ain.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality