2/7
Festival Den architektury zase trochu jinak

Festival Den architektury zase trochu jinak

2. července 2018 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Každoroční zajímavá podzimní akce letos bude pojata zase trochu jinak,než v předchozích letech. Překvapí tak skalní fandy architektury i nové účastníky. Bude pestřejší, větší i delší

Na podzim letošního roku, konkrétně pátku 28. září do čtvrtka 4. října 2018 zamíří Festival Den architektury do bezmála devadesátky měst po celé České republice a také na Slovensku a nabídne všem zájemcům nový pohled na architekturu, která nás obklopuje. Pohled vinoucí se od moderních, odbornými cenami ověnčených budov přes historické skvosty až po mnohdy opomíjené, ale o to zajímavější, stavby.

Návštěvníci akce se mohou se mohou těšit

 • na běh za architekturou
 • horské túry
 • plavbu parníkem
 • cyklovyjížďky
 • filmové projekce
 • workshopy
 • přednášky
 • a především pečlivě připravené procházky vedené architekty, urbanisty či historiky a příležitost dostat se do jindy nepřístupných sta­veb
  Legiodům v Jihlavě

  Legiodům v Jihlavě

Festival Film a architektura

Součástí Dne Architektury je mezinárodní filmový festival Film a architektura, který se nově rozrostl do dalších dvaceti měst. Loňský ročník pojal na šedesát měst, a letos se počet pomalu blíží stovce.

Hlavní část filmového festivalu budou tvořit celovečerní autorské filmy se zaměřením na architekturu a design. Festival otevře slavnostní festivalový warm-up. 20. září v kině Světozor proběhne projekce životopisného snímku Eames: The Architect and The Painter, jenž představí manželskou dvojici Charlese a Ray Eamesovy, kteří jsou v širokém povědomí vnímáni jako nejvýznamnější američtí designéři 20. století.

Závěr filmového festivalu v Praze bude 4. října opět v kině Světozor patřit přednášce významného německého architekta, profesora Hanse Kollhoffa, který vytvořil tvář sjednoceného Berlína.

Festival Den architektury zase trochu jinak (http://www.realitymag.cz)

Architektura společně

Celým letošním programem se jako hlavní linie vine téma „Architektura společně“, festival si připomíná výročí 100 let od založení Československa. Vybrané procházky a prohlídky se zaměří na typické architektonické styly první republiky, jako jsou kubismus, národní styl, purismus či funkcionalismus.

Představí to nejlepší, co vzniklo v uplynulých 100 letech, ale neopomenou ani dnešní podobu staveb a některé jejich transformace. Speciální pozornost bude věnovaná veřejným a kulturním stavbám a také veřejnému prostoru. Nejen milovníky vlaků pak potěší procházky a prohlídky věnované nádražím.

Spolek Kruh

Pořádající spolek Kruh klade důraz na kvalitní současnou architekturu, a tak v programu samozřejmě nemůže chybět, ceněné stavby návštěvníkům osobně představí odborníci, kteří je navrhovali a realizovali.

Podrobný program mezinárodního festivalu Den architektury 2018 v jednotlivých městech v ČR i na Slovensku bude včetně otevřených budov v rámci Hurá dovnitř! k dispozici v průběhu léta na Denarchitektu­ry.cz.

Zdroj foto: Kruh; Gabriel Dvořák

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality