2/7
Festival Den architektury zase trochu jinak

Festival Den architektury zase trochu jinak

2. července 2018 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Každoroční zajímavá podzimní akce letos bude pojata zase trochu jinak,než v předchozích letech. Překvapí tak skalní fandy architektury i nové účastníky. Bude pestřejší, větší i delší

Na podzim letošního roku, konkrétně pátku 28. září do čtvrtka 4. října 2018 zamíří Festival Den architektury do bezmála devadesátky měst po celé České republice a také na Slovensku a nabídne všem zájemcům nový pohled na architekturu, která nás obklopuje. Pohled vinoucí se od moderních, odbornými cenami ověnčených budov přes historické skvosty až po mnohdy opomíjené, ale o to zajímavější, stavby.

Návštěvníci akce se mohou se mohou těšit

  • na běh za architekturou
  • horské túry
  • plavbu parníkem
  • cyklovyjížďky
  • filmové projekce
  • workshopy
  • přednášky
  • a především pečlivě připravené procházky vedené architekty, urbanisty či historiky a příležitost dostat se do jindy nepřístupných sta­veb
Legiodům v Jihlavě

Festival Film a architektura

Součástí Dne Architektury je mezinárodní filmový festival Film a architektura, který se nově rozrostl do dalších dvaceti měst. Loňský ročník pojal na šedesát měst, a letos se počet pomalu blíží stovce.

Hlavní část filmového festivalu budou tvořit celovečerní autorské filmy se zaměřením na architekturu a design. Festival otevře slavnostní festivalový warm-up. 20. září v kině Světozor proběhne projekce životopisného snímku Eames: The Architect and The Painter, jenž představí manželskou dvojici Charlese a Ray Eamesovy, kteří jsou v širokém povědomí vnímáni jako nejvýznamnější američtí designéři 20. století.

Závěr filmového festivalu v Praze bude 4. října opět v kině Světozor patřit přednášce významného německého architekta, profesora Hanse Kollhoffa, který vytvořil tvář sjednoceného Berlína.

Architektura společně

Celým letošním programem se jako hlavní linie vine téma „Architektura společně“, festival si připomíná výročí 100 let od založení Československa. Vybrané procházky a prohlídky se zaměří na typické architektonické styly první republiky, jako jsou kubismus, národní styl, purismus či funkcionalismus.

Představí to nejlepší, co vzniklo v uplynulých 100 letech, ale neopomenou ani dnešní podobu staveb a některé jejich transformace. Speciální pozornost bude věnovaná veřejným a kulturním stavbám a také veřejnému prostoru. Nejen milovníky vlaků pak potěší procházky a prohlídky věnované nádražím.

Spolek Kruh

Pořádající spolek Kruh klade důraz na kvalitní současnou architekturu, a tak v programu samozřejmě nemůže chybět, ceněné stavby návštěvníkům osobně představí odborníci, kteří je navrhovali a realizovali.

Podrobný program mezinárodního festivalu Den architektury 2018 v jednotlivých městech v ČR i na Slovensku bude včetně otevřených budov v rámci Hurá dovnitř! k dispozici v průběhu léta na Denarchitektu­ry.cz.

Zdroj foto: Kruh; Gabriel Dvořák

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality