14/1
Indukční versus sklokeramická deska: která je úspornější?

Indukční versus sklokeramická deska: která je úspornější?

14. ledna 2019 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Zařizujete byt či dům a váháte mezi indukční a sklokeramickou varu deskou? Uchytí se všude tam, kde není klasická plynová přípojka, nebo všude tam, kde chtějí lidé využít novější technologie úpravy potravin.

Rozhodnout o tom, který způsob vaření (sklokeramická deska nebo indukční deska) bude pro váš nejideálnější, byste se měli nejen dle vzhledu a technologií, ale také podle úspory financí i elektrické energie.

Sklokeramická deska

  • sporáky se sklokeramickou deskou jsou levnější
  • není nutno si pořizovat nové nádobí
  • lze využít skleněném keramické, nerez, hliníkové i smaltované nádobí
    Indukční versus sklokeramická deska: která je úspornější? (http://www.realitymag.cz)

Indukční deska

  • pořizovací cena indukční deskou je vyšší – až 3×, než je sklokeramická
  • je zde nutnost investice do nového nádobí s tzv. feromagnetickým dnem, kdy materiál nádobí musí obsahovat železo).
  • není vhodné nádobí hliníkové a skleněné
  • indukční deska je účinnější, protože na ní uvaříte rychleji a s menší ztrátou tepla

Jak zjistit, zdali je vaše nádobí vhodné k vaření na indukční desce?

Lze to zjistit snadno pomocí magnetu – pokud se bude hrnec a magnet vzájemně přitahovat, je hrnec vhodný i pro indukční vaření.

Indukční versus sklokeramická deska: která je úspornější? (http://www.realitymag.cz)

Návratnost investice nákladů na pořízení

V jakém časovém horizontu je návratnost vynaložených prostředků? Je to odvislé od toho, jak často a v jakém množství budete vařit. A tak pokud téměř vůbec nevaříte, nemá smysl investovat velké peníze do indukční desky, ale jestliže vaříte často a hodně, pak se investice časem vrátí.

Důležitý u porovnání financí není jen časový interval vaření a množství pokrmů jež tepelně zpracováváte, ale i to, zda vaříte pod poklicí, nebo bez ní. Určitě se přikláníme za vaření pod pokličkou a se správným množství vody, které má také vliv na úsporu energie.

Také je jasné, že je rozdíl, když se v domácnosti využívá elektřina jen na vaření, anebo se s ní i topí. V prvním případě jsou náklady vyšší, ale v druhém se díky množství spotřebované elektrické energie na více využití snižují až o polovinu.

Indukční versus sklokeramická deska: která je úspornější? (http://www.realitymag.cz)

Další možnosti úspory energie v domácnosti

Srazit náklady na energii lze ještě i díky dalším elektrospotřebičům v domácnosti. Důležitý je jejich výkon a spotřeba, který je vymezen písmeny A až C, nejlepší je typ A, AA, AAA, AAA+. U pračky je ideální její maximální obsahové využití, stejně jako u lednice a mrazáku to, zdali je se systémem samo rozmrazování či nikoli. Myčka vám ušetří odběr vody, ale měla by být v kvalitě typu A, které mají nejnižší spotřebu elektrické energie.

Pak je dobré obměnit žárovky za šetřící, nebo led osvětlení a také vypínat na noc pohotovostní světýlka spotřebičů. Za jedno takové vypínané světýlko uspoříte až 500 Kč za rok. A máte li spotřebičů s tímto režimem více, znásobte si to a máte zde další značnou roční úsporu.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality