28/3
Stavební veletrh ukázal nové trendy do budoucna

Stavební veletrh ukázal nové trendy do budoucna

28. března 2019 v 00.00, Stavba a rekonstrukce, Střechy

Sponzorované odkazy

Na brněnském Stavebním veletrhu, který proběhl ve dnech 27.2. – 2.3. 2019, se na stánku č. 067 v pavilonu P objevily skleněné střešní tašky, a ne tak ledajaké. Jsou fotovoltaické.

Fotovoltaické panely vídáme dnes okolo sebe často. Na zemních plochách, kde často vznikají celé fotovoltaické elektrárny, i na střechách domů se objevují jednotlivé fotovoltaické panely, které vyrábějí elektřinu pro celou domácnost v domě.

Ale střešní taky, které jsou skleněné, a ještě vyrábějí energii pro dům? Není to žádná science fiction, ale dnešní realita. Česká společnost Czech Energy Team ji ukázala právě na veletrhu v Brně. Přivezla na něj nejnovější trend, jehož pachatelem je čínská společnost Hanergy. Ta je ve své zemi gigantem v oblasti energetiky.

Stavební veletrh ukázal nové trendy do budoucna (http://www.realitymag.cz)

Střešní taška Hantile

Hanergy působí především ve sféře alternativních energetických systémů a fotovoltaiky. A právě ve skleněné střešní tašce pod názvem Hantile propojila obojí – alternativní způsob i fotovoltaiku. Střešní taška Hantile byla na trh uvedena již před dvěma lety, ovšem do Evropy se dostává až nyní. První využití bylo zaznamenáno v severských evropských zemích – konkrétně ve Švédsku.

Hantile je střešní taška vyrobená z pevnostního skla, které odolá i velkým kroupám, jež dopadají na ni v rychlosti až 160 km/h. Taška plně nahradí klasickou střešní krytinu a přitom vyrobí elektrickou energii pro dům. Je složena z pěti částí a má v sobě integrován fotovoltaický článek na bázi tenkovrstvého amorfního křemíku.

Design tašky je velmi podobný klasických střešním krytinám, jejichž typický charakter má, tudíž nepůsobí do okolí nijak rušivě. Hantile je de facto 2 v 1, tedy střešní taška a fotovoltaický panel dohromady. Její devizou je, že tím pádem pěkně zapadá do vzhledu domu a tvoří jeho funkční užitný prvek.

Stavební veletrh ukázal nové trendy do budoucna (http://www.realitymag.cz)

Amorfní křemík

Dokáže vyrobit pro dům dostatečné množství energie pro celý jeho provoz. Amorfní křemík v tašce zajišťuje fungování pro mnoho desítek let. Amorfní křemík totiž oproti krystalickému křemíku netrpí na přehřívání v teplých měsících roku, přičemž jeho účinnost s nárůstem teploty klesá pomaleji, a tak je u tohoto typu fotovoltaiky lepší výtěžnost.

Tento typ křemíku má ještě vyšší citlivost na rozptýlené sluneční záření, tudíž se hodí i tam, kde střecha není vhodně orientována na jihozápadní a jižní stranu. Máte tak stále dostatek energie k topení, ohřevu vody i pro zajištění dalšího využití v domě.

Skleněná střešní taška Hantile vyrábějící energii se ucházela na Stavebním veletrhu o Zlatou medaili a nakonec získala čestné uznání. Czech Energy Team je českým zastoupením Hantile tašek u nás.

Stavební veletrh ukázal nové trendy do budoucna (http://www.realitymag.cz)

Foto: Hanergy.eu

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality