26/7
Střešní krytina z plechu nebo plastu

Střešní krytina z plechu nebo plastu

26. července 2010 v 00.00, Střechy

Sponzorované odkazy

Střecha nad hlavou je jistota a základ lidské existence, jelikož nás dokáže uchránit před mrazem, větrem, sněhem, deštěm i sluncem. Při stavbě nebo rekonstrukci domu je tudíž výběr střešní krytiny jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které musíme učinit.

Nabídka střešních krytin na našem trhu je opravdu rozmanitá, a to jak do materiálu, tak i barev a stylů. Dnes se zaměříme na střešní krytinu z plechu a plastu, které jsou zpravidla při představování střešních krytin opomíjeny.

Střešní krytina z plechu nebo plastu (http://www.realitymag.cz)

Plastová střešní krytina je stále více v oblibě

Plastové střešní krytiny si v poslední době získávají na svoji stranu stále větší počet zákazníků, u kterých nalézají nejen oblibu, ale i důvěru. To samé platí u samotných realizátorů střešních krytin, kteří ve střechách plastových našli velké spřízněnce co do kvality i snadnosti montáže.

K přednostem plastových střech patří vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům a příjemný vzhled. Design plastových střešních krytin je rozmanitý, v nabídce jsou modely imitující přírodní materiály, jako např. břidlice nebo šindel.

K nejdůležitějším výhodám plastových střech patří jejich lehkost a zároveň pevnost, díky které disponují vysokou trvanlivostí a odolností vůči rozmanitým přírodním jevům.

K výhodám také patří nezarůstání a odolávání mechům a lišejníkům, které sužují střechy keramické. Díky vysoké tvárnosti plastu je možno plastovou střešní krytinu použít u různých i atypicky tvarových střech, které disponují obloukovými částmi.

Nevýhodou plastové střešní krytiny však může být nízká odolnost vůči ohni a vysokému žáru.

Střešní krytina z plechu nebo plastu (http://www.realitymag.cz)

Střecha z plechu je žádaná zejména pro svoji lehkost

Plechová střešní krytina disponuje několika významnými přednostmi, mezi které patří nízké pořizovací náklady, rychlá montáž, lehkost a vysoká variabilita barevných provedeních.

Moderní trendy doslova volají po barevné škále, které budou ladit nejen s fasádou domu, ale i s jeho okolím. A to je také jedním z důvodem, proč se plechové střechy staly tolik oblíbené a žádoucí.

Díky nízké hmotnosti, která je až desetkrát nižší než u klasických těžkých střech, je vhodné využít plechové střechy k rekonstrukci starších objektů. Čím nižší váha tím nižší zatěžování starých krovů a celkové konstrukce stavby.

Střešní krytina z plechu nebo plastu (http://www.realitymag.cz)Střešní krytina z plechu nebo plastu (http://www.realitymag.cz)

zdroj: http://www.onduline.cz http://www.strecha-hyrak.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality