26/4
Zalévání zahrady dešťovou vodou: jak řešit nádobu na ni?

Zalévání zahrady dešťovou vodou: jak řešit nádobu na ni?

26. dubna 2019 v 00.00, Zahrada

Sponzorované odkazy

Zalévat zahradu pomocí dešťové vody je nejen ekologické, ale i nejlepší pro vaše rostliny. Abyste to mohli realizovat, musíte mít nějakou nádobu na zachytávání dešťové vody (a nejen) z okapu.

Tato nejpřirozenější zálivka vašich rostlin na zahradě – dešťová voda, je pro rostliny optimálně teplá, není tvrdá, a nic vás nestojí. Tedy pokud pomineme náklady na nádobu k jejímu zachytávání. Tou nádobou může být starý sud či vana, barel, nebo nově PVC sud či IBC kontejner.

Zalévání zahrady dešťovou vodou: jak řešit nádobu na ni?  (http://www.realitymag.cz)

Odpouštěcí ventil a zakrytí

Ty poslední dva jsou velmi praktické, i když IBC kontejner je trochu finančně náročnější než všechny ostatní zmíněné verze. Ideální je, má-li vaše nádoba odpouštěcí ventil, jímž vypustíte nejen starou a třeba zahnívajíc vodu ale i nečistoty, které se do ní dostanou z okapu. A nejoptimálnější je, máte-li ještě nádobu s krytem, nebo možností zakrytí.

I tak lze zmenšit možnost jejího znečištění, ovšem jen v případě, že zachytáváte vodu z okapu. Pokud se jedná jen o volně loženou nádobu kdekoli na zahradě, jež zachytává déšť jen z prostoru, tak tu samozřejmě zakrývat nebudete. Musíte však počítat s jejím znečištěním, což rostlinám nevadí, ale také taková nádoba přiláká ptactvo a další živočichy ke koupání a napojení se.

Zalévání zahrady dešťovou vodou: jak řešit nádobu na ni?  (http://www.realitymag.cz)

Pomoc pro živočichy

Pokud je vaše nádoba kluzká, vysoká a nedovolí živočichům po napojení a vykoupání se z ní dostat, je to pro ně de facto odsudek k úhynu. Proto vezměte i toto do povědomí, při řešení nádoby na dešťovou vodu v nezakryté nádobě – jak volně položené, tak u okapu. Můžete do nádoby vložit třeba větev či prkno tak, aby se zvířata dokázala ven dostat.

Nenechte ji zbytečně stát

Další důležitou součástí zálivky vaší zahrady je, aby voda v nádobě nebyla moc dlouho a takzvaně cirkulovala. Tedy abyste ji používali, zalévali a obměňovala se v nádobě. Pokud totiž voda v záchytné nádobě moc dlouho stojí bez využití, začnou se v ní množit mikroorganismy a voda se zkazí.

Zalévání zahrady dešťovou vodou: jak řešit nádobu na ni?  (http://www.realitymag.cz)

I z tohoto důvodu je ideální nádoba s odpustným ventilem, kterým zkaženou vodu můžete dostat z nádoby ven. Také zmíněným zakrytím nádoby na odchyt dešťové vody snížíte kazivost vody, protože ve tmě se mikroorganismy tolik nemnoží. Pomoci může u vody sbírané z okapu i zakrytí okapu nějako mřížkou, aby se se vám do nádoby spolu s vodou nedostávaly i splavené nečistoty ze střechy a okapu, které následně způsobí šíření mikroorganismů ve vodě.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality