12/4
Tepelná čerpadla voda-vzduch versus země-voda

Tepelná čerpadla voda-vzduch versus země-voda

12. dubna 2010 v 00.00, Služby

Sponzorované odkazy

Stále se zvyšující ceny elektrické energie a tuhých paliv vyvolává v mnohých majitelích rodinných domů otázku úspory. Teplo je něco, bez čehož bychom se jen těžko mohli obejít, a tak nám nezbývá nic jiného, než za něj platit nemalé peníze nebo se poohlédnout po jiné alternativě.

K velmi mladým, avšak vysoce účinným prostředkům výtopu domu patří tepelná čerpadla, která pracují na podobném principu jako chladící zařízení. Princip fungování závisí na hnacím prvku, kterým je kompresor poháněný elektromotorem. Teplo se odvádí pomocí výparníku ze vzduchu, vody nebo země – tedy dle zvoleného typu tepelného čerpadla. Pomocí tepelného čerpadla můžeme odvést tepelnou energii z okolního prostředí a následně ji převést na teplotu, která dokáže vytopit naše obydlí.

Přednosti tepelných čerpadel jsou…

K největším přednostem tepelných čerpadel patří vysoká úspora nákladů, které jsou oproti ostatním topným tělesům menší až o 80 %. K dalším přednostem patří šetrnost k životnímu prostředí a požadavky na obsluhu. K výhodám samozřejmě můžeme přičíst i vysokou bezpečnost, kdy odpadají i obavy z výbuchu či zkratu, bezobslužný a velmi tichý provoz. Tepelná čerpadla typu voda-vzduch jsou nejvhodnějším typem topení z hlediska klimatických podmínek naší země.

Všeobecně můžeme říci, že vzduch je pro výrobu tepla nejen nejdostupnějším přírodním zdrojem, ale také zdrojem neomezeným a ekologicky nejvýhodnějším. Tento typ čerpadel je schopen pracovat celoročně, aniž by postrádal sebemenší známky efektivnosti. Systém pracující na principu voda-vzduch je možno používat také pro přípravu teplé vody nebo ohřevu vody v bazénu. Tepelná čerpadla systému voda-vzduch můžeme umístit uvnitř i vně domu, tomu však musíme přizpůsobit daný typ přístroje.

Realizace tepelných čerpadel typu země-voda je oproti tepelným čerpadlům voda-vzduch technicky mnohem náročnější a samozřejmě i dražší. K jeho realizaci je nutné pořízení plošného kolektoru nebo hlubinného vrtu. Tepelná čerpadla tohoto typu také narušují teplotní rovnováhu okolí. U systému tepelných čerpadel země-voda je nutná v průběhu roku několikaměsíční odstávka, která obvykle připadá v úvahu v letních měsících. Tato pauza má sloužit pro regeneraci zemních kolektorů, aby nedocházelo ke snižování efektivnosti jejich výkonu.

Z výše uvedeného velmi jednoduchého a základního porovnání jasně vyplývá, že výhodnějším řešením je pořízení tepelného čerpadla fungující na bázi voda-vzduch. Nicméně sami si zvolte podle vašich podmínek a situace. Rozhodnutí je přirozeně na vás!

zdroj: http://www.tepelnacerpadla-cz.eu

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality