30/11
Sedlová střecha: Výhody versus nevýhody

Sedlová střecha: Výhody versus nevýhody

30. listopadu 2011 v 09.45, Střechy

Sponzorované odkazy

Nejrozšířenějším typem střech v našich krajích je střecha sedlová, která je tvořena dvěma rovinami, jež se střetávají ve hřebeni. Díky svému vzhledu je velmi často označována za střechu „áčko“, které velmi výrazně připomíná. Tento nestárnoucí typ šikmé střechy se pro svoje výborné vlastnosti a přednosti uchoval až do dnešních dnů.

Největší percentuální výskyt sedlových střech je v řadových zástavbách nebo v novostavbách nacházejících se v historické zástavbě vesnic. V takovýchto případech se vychází z tvarové charakteristiky střešních krytin u stávajících staveb.

Výhody a nevýhody sedlové střechy

Střešní plášť sedlové střechy je ve většině případů nesen příčnými nosnými vazbami. Zakončení sedlové střechy je ve většině případů provedenou štítem, na něž jsou ukládány vaznice krovu. Jednoduchost montáže jednotlivých prvků činí ze sedlové střechy velmi oblíbenou střešní krytinu mezi stavebníky. Majitelé naopak ocení nižší finanční nákladnost, kterou je možno zachovat právě díky snadnější montáži.

K dalším přednostem sedlové střechy patří minimalizování možnosti zatékání vody do střechy, jelikož díky strmému spádu všechna nadbytečná voda odteče do okapů. V zimním období se na sedlové střeše nezabydluje sníh, po šikmině se sune dolů a nezatěžuje krovy. K dalším přednostem sedlové střechy patří vysoká prodyšnost, velmi snadná údržba a možnost rozmanitého architektonického ztvárnění. Naopak k nevýhodám sedlové střechy patří nepohodlné a stísnění prostory nacházející se v podkroví.

Optimální sklon sedlové střešní krytiny by měl dosahovat zhruba pětačtyřiceti stupňů, přičemž minimální sklon by měl být dvacet pět stupňů. Sedlové střechy se sklonem menším než dvacet stupňů představují velmi nebezpečné a problematické prostorové uspořádání stavby a její těsnosti. Sklon střechy, o síle 45 stupňů, umožní svým majitelům dostatečnou rezervu pro stávající nebo budoucí rozšíření obytné části o podkroví.

zdroj: http://www.stredoceskestavby.cz/…hy-5038.html

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality