4/5
Líbí se vám domy s plochou střechou?

Líbí se vám domy s plochou střechou?

4. května 2015 v 00.00, Nové domy, Střechy

Sponzorované odkazy

Můžete si všimnout, že většina nově postavených domů má plochou střechu. Tyto střechy jsou oblíbené nejen díky tomu, že dobře vypadají. K jejich použití vede stavitele mnoho výhod. Které to jsou?

Jaké jsou výhody ploché střechy?

Stavba domu je vždy velice nákladná záležitost a proto se majitelé snaží o co nejekonomičtější řešení. Ať se jedná o pořizovací cenu, ale i náklady na provoz. A právě v obou těchto případech je plochá střecha ideální.

dům s plochou střechou; zdroj: stavimeusporne.cz

Minimalizuje tepelné úniky a výrazně snižuje riziko vzniku tepelných mostů. Na plochou střechu také můžete velice jednoduše nainstalovat solární kolektory. S těmi ušetříte za ohřívání vody i za vytápění domu.

Ploché střechy mohou představovat také výhody pro ty, kteří nemají velkou zahradu nebo pozemek u domu. Na střeše si můžete udělat třeba terasu. Nikdo na vás neuvidí a naopak vy budete mít perfektní výhled do okolí. Na střeše si můžete klidně udělat zahrádku, a to nejen s bylinkami ale opravdovou zahradu. Bez obav střechu pořádně zazeleňte. Vypadá to krásně a navíc je to úsporné. Divíte se proč úsporné? Zelené střechy ochraňují domy před extrémními teplotními a klimatickými vlivy. Životnost střešní izolace je tak prodloužena až o dvojnásobek. Tyto střechy vsakují a poté odpařují dešťovou vodu. To způsobuje, že v teplých letních měsících pomáhají ochlazovat budovu a ještě zvlhčují vzduch uvnitř domu.

plochá střecha vypadá skvěle; zdroj: stavimeusporne.cz

Nebojte se tmy

Máte strach, že bude v pokojích pod střechou přílišná tma? To ale vůbec nemusíte. I na ploché střechy je totiž možné umístit střešní okna. Ta jsou buď otevíratelná či nikoliv a slouží tedy pouze ke zvýšení množství světla v místnosti. Tato okna nejsou plochá, ale disponují jakousi kopulí. Sklo je velmi odolné vůči všem přírodním živlům.

Úvodní obrázek: stavimeusporne.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality