3/11
Salon dřevostaveb až v roce 2021

Salon dřevostaveb až v roce 2021

3. listopadu 2020 v 00.00, Služby, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Setkání profesionálů oboru i nadšenců do moderní dřevěné architektury se už podruhé odkládá, tentokrát na jaro 2021. Po původním březnovém termínu jsou organizátoři nuceni odložit kvůli pandemii koronaviru i říjnový Salon dřevostaveb.

Aktuálně se hledá prostor pro venkovní instalaci výstavy, aby architekti, firmy i zájemci o dřevostavby nepřišli o letošní ročník úplně. Dále organizátoři Salonu řeší převedení doprovodného programu na online platformu E-Salon.

atelier Haumer – kancelář lesní školky Vídeň

atelier Haumer – kancelář lesní školky Vídeň

Situace okolo Covidu-19 vše komplikuje

„Pro úspěšné konání Salonu jsme udělali maximum, ale současné nařízení nám nedovoluje část, která měla proběhnout ve VNITROBLOCKu, uspořádat. V tuto chvíli směrujeme vše k novému termínu v dubnu 2021, ale záleží to na vývoji situace. Nastalá situace je pro nás zároveň obrovskou motivací najít nové cesty, jak prezentovat obor moderních dřevostaveb a poselství Salonu novými způsoby. Pracujeme tak mimo jiné na tom, aby z letošního jedinečného a nabitého programu proběhla alespoň část online. Zároveň hledáme prostor pro outdoorovou variantu výstavy těch nejlepších dřevostaveb Česka a Slovenska za poslední roky, která se měla uskutečnit právě ve VNITROBLOCKu,“ vysvětluje současnou situaci zakladatel Salonu dřevostaveb, architekt Pavel Horák.

Office110 architekti – Loděnice Karloveské rameno

Office110 architekti – Loděnice Karloveské rameno

Jen přednáška

V původním termínu 21.10.2020 proběhla jen přednáška renomovaného německého architekta Felixe Waechtera. Architekt, který je autorem oceňovaných moderních dřevostaveb pro města a jejich veřejné účely a mezi jeho poslední realizace patří budova Akademie pro mezinárodní spolupráci v německém Bonnu, promluvil o veřejných dřevostavbách v 19:00, živý přenos byl streamován na CAMPu.

atelier Josep-58-Sekunden

atelier Josep-58-Sekunden

Salon dřevostaveb

Salon dřevostaveb spojuje nejen architekty, ale i všechny související profese a desítky firem a dodavatelů. A také příznivce udržitelné architektury a zájemce o kvalitní bydlení ze dřeva. Současně je cílem Salonu ukázat přednosti a perspektivu dřevostaveb v oblasti veřejných, komerčních a vícepodlažních budov, protože právě ty jsou v České republice stále výjimkou. Argumentů pro dřevostaveb představuje akce hned několik: udržitelnost, šetrnost k životnímu prostředí, využívání obnovitelné suroviny, rychlost výstavby a zdravé vnitřní prostředí.

Prodesi – lesní školka Všetaty

Prodesi – lesní školka Všetaty

Ročenka Salonu

To nejlepší z nových dřevostaveb v Česku a na Slovensku shrnuje tradičně ročenka, kterou Salon pravidelně vydává. Ročenka dřevostaveb 2019 dokumentuje všechny stavby, které měly být představené na letošním Salonu na výstavě ve VNITROBLOCKu. Jubilejní 15. vydání je navíc doplněné o texty shrnující vývoj moderní dřevěné architektury v okolních evropských zemích. Pro každého, kdo chce mít o dřevostavbách přehled, bude k sehnání na oficiálních stránkách Salonu.

Zdroj foto: Salon

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality