9/3
Nemovitosti v zahraničí, nový trend v investicích?

Nemovitosti v zahraničí, nový trend v investicích?

9. března 2015 v 21.45, Realitní kanceláře

Chcete si splnit svůj tajný sen a žít nebo pravidelně pobývat v jiné zemi? Pak možná uvažujete o koupi zahraniční nemovitosti. Ostatně proč ne, dnes je nákup bytu, domu či apartmánu lehčí než kdy dřív, a to jak za českými kopečky v Evropě, tak i na jiném kontinentu někde za mořem.

Dobře uložené peníze

Pokud plánujete investovat do turisticky oblíbené lokality, můžete si koupí nemovitosti nejen splnit vlastní tužby, ale vložené finance i dobře zúročit. Jestliže neplánujete na místě vyloženě žít, ale spíše budete své sídlo navštěvovat několikrát do roka, můžete svůj byt či dům v ostatních měsících pronajímat. Obzvlášť v letní a zimní sezóně si tak můžete přijít k slušným penězům. Musíte ale počítat s tím, že k tomu budete potřebovat šikovného místního správce, který obstará vše na místě, když vy tam nebudete.

Nejlepší je obrátit se na odborníka

Koupě zahraniční nemovitosti s sebou přináší ale i velká rizika. Pokud dobře neznáte lokalitu, místní zákonitosti a právní aspekty daného státu, můžete se dostat dříve či později do problémů. Proto je nejlepší obrátit se na odborníka, kupříkladu realitní kancelář v Plzni, kde máte jistotu, že celý obchod proběhne, jak má.

Zkušení makléři, kteří se prodejem a koupí nemovitostí v zahraničí dennodenně zabývají, mají právní stránku celé věci v malíku. Dobře vám poradí, do jaké lokality se vyplatí investovat, zhodnotí potenciál regionu a připraví vás i na další poplatky a platby, které byste měli v souvislosti s nákupem očekávat. Také vám nastíní ekonomickou stránku země včetně jejích dopadů na vaši investici a upozorní, na co si dát při koupi bytu či domu v daném státě pozor.

Pokud se i tak bojíte svěřit obchod do rukou „cizím lidem“, můžete se nejprve obrátit na Asociaci realitních kanceláří ČR. Ta vám poskytne cenné rady, jak se v celém procesu zorientovat i jak prověřit důvěryhodnost realitní kanceláře.

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality