26/3
Připojte se tuto sobotu k Hodině Země: pomozte přírodě a klimatu

Připojte se tuto sobotu k Hodině Země: pomozte přírodě a klimatu

26. března 2021 v 00.00, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Není vám lhostejné, co se děje s přírodou a klimatem? Pak tedy dejte svůj hlas v kampani Hodina Země a vyjádřete tak i svoji podporu lepšímu stavu životního prostředí. Hodina Země letos proběhne tuto sobotu, 27. března 2021, online.

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody (WWF). První ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii, kdy cílem organizátorů bylo atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské opery, do kampaně se zapojily více než 2 miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v měsíci březnu. Od roku 2010 se koná hodina Země i v České republice.

Klima se mění

Klimatický systém celé naší planety Země se razantně proměňuje a dopady těchto změna pociťujeme stále více i v Česku. Abychom odvrátili největší problémy, potřebujeme začít šetřit s energiemi, mnohem větší podíl energie dokázat získat z obnovitelných zdrojů a ukončit pálení fosilních paliv. A protože už je pět minut po dvanácté, potýkáme se s následky – častější povodně, sucha nebo letní vlny vedra, které změny klimatu přinášejí.

Nejteplejší roky

Rychlost růstu teplot se v posledních letech zvyšuje. Nejteplejší roky jsou zaznamenávány od roku 2000. Dopadem je pak nedostatek vody. Sucho se stává problémem nejen všude. Cílem kampaně Den Země je upozornit na to, jak naše chování ovlivňuje životní prostředí po celém světě. Závazkem, který si může dát každý z nás je i cílená úspora vody. Doma v kohoutcích, ale zejména té spotřebované na pěstování a výrobu potravin.

Symbolická hodiny Země

Změna klimatu se dotkne nás všech a k odvrácení jejich nejhorších dopadů musíme svým dílem přispět všichni. Alespoň symbolicky to můžeme udělat právě na Hodinu Země, kdy na šedesát minut zhasneme byty, domy, památky a firmy.

Sami jako jednotlivci změnu klimatu již odvrátit nedokážeme. Ideální je spojit se na úrovni jednotlivých obcí nebo měst a hledat řešení, jak naše domovy ochránit před extrémy počasí a jak snížit emise skleníkových plynů, které jsou příčinou změn klimatu. Do loňské Hodiny Země 2020 se zapojilo 124 obcí.

Hodina Země 2021

Letošní Hodina Země 2021 se koná i v době přetrvávající pandemie Covid-19, a to online sobotu 27. března 2021 od 20.30 do 21.30. Klima jsme už změnili, teď se pojďme změnit my. Připojíte se? Dejte si klimatický závazek, zhasněte doma, nechte zhasnout veřejné osvětlení ve vaší obci či některé dominanty. Připojte se třeba jen symbolicky a vlastním ekologickým závazkem.

Zdroj foto a info: Veronica.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality