11/5
Tiny House stále frčí: neuvěřitelný malý domek Gaia

Tiny House stále frčí: neuvěřitelný malý domek Gaia

11. května 2021 v 00.00, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Díky návrhářům Pin-Up Houses je jasné, že Tiny House stále frčí a lze jej vylepšovat a vymazlit dále a dále. Jejich domek Gaia je neuvěřitelný malý domek z vyřazeného přepravního kontejneru.

Gaia jak domek tvůrci pojmenovali, se proměnil z kontejneru na útulný, soběstačný domov vybavený nejnovější technologií, která odpovídá soudobému modernímu životnímu stylu. Domek byl navržen jako alternativní řešení tradičního bydlení a snížení negativních dopadů na životní prostředí.

Sluneční energie a vítr

Jedním z hlavních rysů experimentálního projektu bydlení mimo síť je to, že využívá sluneční a větrnou energii. Gaia se nespoléhá na vnější zdroje energie nebo vody, které jsou životně důležité v současné klimatické krizi i budoucnosti.

Je vybaven solárními panely a větrnou turbínou, takže baterie budou plně nabité kdykoli během dne a během všech ročních období. Úrovně baterie můžete sledovat prostřednictvím mobilní aplikace, i když jste na cestách.

Gaia dům byl navržen z šesti metrového 6 m Marine HC, v interiéru ze smrkové překližky. Dalším chytrým detailem je střecha kontejneru, která je pokryta pozinkovaným vlnitým plechem, který přesahuje konstrukci. Tím se umožnujde sběr dešťové vody, která je uložena v sběrné nádrži na vnějším boku domku.

Upcyklace vody

Dešťová voda je poté filtrována a svedena do koupelny a kuchyně. Domek Gaia je dodáván s lednicí, ohřívačem vody a dalšími 12 V a 24 V spotřebiči podle preferencí zákazníka.

Pin-up Houses také maximalizoval omezenou plochu domku Gaia tím, že zahrnul kompaktní úložný prostor, rozkládací rozkládací pohovku, prostorově úsporné stoličky a stoly do korpusu smrkové překližky. Venkovní terasu lze také sklopit a zavřít kontejner pomocí navijáku, takže můžete mít své soukromí.

Tepelná izolace

Všechny stěny uvnitř jsou nastříkány tepelnou izolací (stříkací pěnou), která zajišťuje, že je obyvatelná po celý rok a není považována pouze za letní domek. Stříkací pěna je však také vysoce hořlavé fosilní palivo. Aby byla zajištěna bezpečnost, jsou kamna na dřevo a podlaha řádně chráněna ocelí.

Domek Gaia je navzdory své velikosti docela prostorný a na jeho obyvatele nepůsobí klaustrofobicky. Každý kout je zde navíc umně využit s maximální funkčností.

Gaia je domek moderní, soběstačný a ekonomický. Tedy ideální pro ty, kteří chtějí vést udržitelnější životní styl a zároveň si moci Gaiu dále přizpůsobit vlastními dalšími úpravami a investicemi. Domek Gaia je prototyp, takže je možné mnoho systémů vylepšit, aby byly udržitelnější. Co na něj říkáte? Líbí se vám? Koupit si jej můžete zde

Zdroj foto: Yankodesign.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality