26/8
Znáte nejlevnější vytápění domácnosti?

Znáte nejlevnější vytápění domácnosti?

26. srpna 2021 v 00.00, Služby, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Přes milion domácností v Česku používá jako palivo kusové dřevo. Někteří takto vytápí celosezónně své domy a chalupy, někde zase kusové dřevo používají k přitápění a vaření. Přes tlaky na nahrazení pevných paliv jiným způsobem, dřevo zůstává v popředí zájmu.

Ročně je v Česku protopí přes 5 milionů kubíků dřeva. Palivové dřevo kusové, v briketách nebo peletách zůstává v domácnostech hojně využíváno. Čím to je? Proč i v době bezobslužných zdrojů tepla (elektrokotlů, plynových kotlů, tepelných čerpadel) je o dřevo tak trvale vysoký zájem?

Má to hned několik důvodů

  • Nízké náklady na vytápění
  • Cena samotného dřeva
  • Nezávislost na dalších zdrojích energie
  • Flexibilita a možnost volby
  • A překvapivě i ekologická výhoda

Nízké náklady na vytápění a cena dřeva

Vytápění dřevem je bezkonkurenčně nejlevnějším způsobem pro vytápění domácností. Ideálně štípané dřevo je bezkonkurenční co do ceny i spotřeby. A když si dřevo sami upravujete, je to ještě méně nákladný zdroj tepla. Nákup mimo dřeva na otop mimo sezónu pak přispěje do rozpočtu částkou až 30 procent toho, co byste dali za něj při nákupu v topné sezóně.

Nezávislost i možnost volby

Palivové dřevo je dostupné, cena solidní a je málo závislé jak na dalších zdrojích energií, tepla a na ekonomické situaci. Samozřejmě je výhodou, že se lze dřevem zásobit dopředu a na několik sezón dopředu. Takovou nezávislost na vnějších podmínkách a možnost volby, kdy budete do tepla investovat u jiných zdrojů tepla nemáte.

Ekologie a dřevo?

Ano, i vytápění se dřevem má své eko plusy. Stačí mít moderní topný zdroj – kvalitní kotel, ideálně peletový nebo zplynovací kotel na dřevo. U nich se emise škodlivin dostanou do ovzduší v desetkrát nižším obsahu než s klasickým kotlem. A při používání peletového kotle máte emise nejnižší.

Devizou takového kotle je i fakt, že se v něm nedají spalovat domácí odpady. Tím se eliminuje možnost jeho nesprávného využití.

Zdroj foto: Pixabay.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality