17/5
Znáte funkční a stylový doplněk interiéru?

Znáte funkční a stylový doplněk interiéru?

17. května 2018 v 00.00, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Může tím být mnohé, ale napovíme vám, že se jedná o regulaci tepla, respektive jeho víření…už víte oč kráčí? Samozřejmě o ventilátor.

Konkrétně máme na mysli ventilátor stropní, který se může ve vašem interiéru stát efektivním, funkčním a stylovým doplňkem. A oceníte jej především překvapivě nejen v letních měsících.

Znáte funkční a stylový doplněk interiéru? (http://www.realitymag.cz)

Funkční doplněk interiéru

Stropní ventilátor může být mezičlánkem a levnější variantou mezi klasickým větráním okny a klimatizací. Tu využijete jen sezónně stejně jako stropní ventilátor, který je oproti klimatizaci levnější. A již dávno neplatí, že se ventilátory hodí spíše do jižních destinací. Teplotní stav posledních let nám ukazuje, že i u nás stoupají teploty často výše než v mnoha lokalitách u moře. Proto neváhejte, je nejvyšší čas pro letošní léto ochlazování příbytku řešit!

Stropní ventilátor je k mání v mnoha provedeních, stylech a může být samostatný, anebo se stát součástí vašeho stropního osvětlení. Obojí je možné a vypadá dobře. Stropní ventilátory mají lehkou instalaci, navíc nikde oproti mobilní klimatizaci nepřekážejí a jsou vkusné – v moderním i velmi dekorativním stylu a provedení.

Znáte funkční a stylový doplněk interiéru? (http://www.realitymag.cz)

Volte kvalitu

Kvalitní a stylově provedené stropní ventilátory jsou docela aktuální novinkou, u nás jsou mnohem běžnější ventilátory stolní, stojanové. A ideální formou nákupu stále zůstává online nákup od stolu a z pohodlí domova.

V e-shopech najdete několik značek (Meteor, Faro, Westland, Zephyr, AEG, Casa Fan), které jsou si podobné jak parametrově, tak zpracováním. Tyto kvalitní stropní ventilátory mají tichý chod, oplývají různým výkonem s pokrytím, od něhož se odvíjí dosah do určitého počtu metrů čtverečných.

Výborné je, že mnohé stropní ventilátory (dle parametrů a funkcí) lze v létě je využít k rozvíření teplého a horkého vzduchu a v zimě naopak zase k ohřátí vzduchu. Každý stropní ventilátor je vybaven několika stupni rychlosti (opět se to odvíjí od parametrů a funkcí) a také různou hlučností. Komfortní je dne si jejich ovládání, které bývá buď mechanické – pomoci šňůry či řetízku, anebo dálkově, tedy dálkovým ovladačem.

Znáte funkční a stylový doplněk interiéru? (http://www.realitymag.cz)

Co vzít v potaz při výběru stropního ventilátoru?

 • velikost pokoje – vybírejte dle velikosti tak výkonný stropní ventilátor, který jej celý pokryje svým provozem
 • výkon a hlučnost – dle velkosti interiéru se odvíjí výkon ventilátoru a také jeho hlučnost, zde volte nižší hlukovou frekvenci, aby vás ventilátor třeba v noci nerušil ze spánku
 • výšku stropu – od výšky stropu se odvíjí instalace ventilátoru na strop (bez nebo s prodlužovací tyčí) a volba ovládání
 • výkon elektrického obvodu – pokud ventilátor obsahuje svítidla, ujistěte se, že elektrický obvod je schopen zvládnout ventilátor i světlo
 • značku potažmo jeho kvalitu – vždy si raději připlaťte za kvalitní značkový stropní ventilátor, který vám nebude stávkovat a přinese jen radost a příjemný provoz
 • příslušenství – zde je na vás, jakou máte představu toho, co by stropní ventilátor měl mít za vybavení, jelikož jsou ventilátory s dálkovým ovládáním, nebo jen s mechanickým, s prodlužovací tyčí ne vez ní a také stropní ventilátory s dalšími náhradními komponenty
  Znáte funkční a stylový doplněk interiéru? (http://www.realitymag.cz)

Výhodou ventilátorů obecně je absence zdravotních komplikací vznikající z využití klimatizace – nachlazení, rýma, dušnost, bolesti okolo očí a syndrom tzv. suchého oka. Proto jsou velmi oblíbenou verzí ochlazování interiéru, i když se v jejich případě jedná jen spíše o víření vzduchu nikoli o přímé ochlazování vzduchu.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality