12/11
Další etapa programu Nová zelená úsporám

Další etapa programu Nová zelená úsporám

12. listopadu 2021 v 00.00, Nové domy, Služby, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Rozšíření programu na bytové domy po celé ČR, sloučení s programem Dešťovka a vysoké bonusy za kombinaci více opatření nebo s kotlíkovými dotacemi, tak by se daly shrnout stěžejní novinky nové etapy programu Nová zelená úsporám. Příjem žádostí již byl zahájen a navazuje na probíhající program.

Na energeticky úsporné renovace a stavby domů a zcela nově také na jejich adaptaci na měnící se klima budou mít lidé k dispozici 11 miliard korun z Národního plánu obnovy. Do roku 2030 se počítá i se zapojením dalších zdrojů – z prodeje emisních povolenek, či peněz z Modernizační­ho fondu.

Dotace pro úsporné bydlení pod jednou střechou

V programu Nová zelená úsporám je legislativa i jeh běh nastaven tak, aby bylo možno celou škálu podporovaných opatření libovolně kombinovat. Po dotacích mohou zcela nově sáhnout vedle domácností i majitelé bytových domů z celé ČR.

Větší výběr i vyšší dotace

Zájemci o dotace mohou vybírat z daleko širší nabídky dotací.

  • podpora hospodaření s dešťovou vodou
  • dotace na pořízení nabíjecích stanic pro automobily
  • ohřev vody pomocí tepelného čerpadla
  • výsadba stromů na pozemcích bytových domů
  • trvale obývané rekreační objekty
  • výměna starých neekologických kotlů, kde se program doplní kotlíkovými dotacemi

Kombinujte a spořte ještě více

Realizací více úsporných opatření domácnosti uspoří hned dvakrát. Za každou kombinaci totiž získají bonus 10 tisíc korun, u bytových domů se vyšplhá až na 20 tisíc korun. Čím více opatření majitelé domů zrealizují, tím více peněz ke standardní dotaci získají navíc.

Enviromentalita

Další novinkou je bonus za environmentálně šetrné řešení projektu, který lze uplatnit v případě podpory zateplení či výstavby rodinných a bytových domů, ten zohledňuje principy cirkulární ekonomiky a klade důraz na demontovatelnost a recyklovatelnost použitých materiálů a vede k preferenci výrobků vyrobených z recyklátů. Výše bonusu pro rodinné domy je až 30 tisíc korun a v případě bytových domů pak až 60 tisíc korun.

Zvýhodnění žadatelů

Automaticky 10 % budou zvýhodněni žadatelé ze strukturálně znevýhodněných regionů – z Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezské­ho kraje.

Je to lehčí, než si myslíte – online

Podání žádosti i všech potřebných dokumentů probíhá zcela online přes webové stránky www.novazelenausporam.cz. Elektronicky poběží i následná komunikace se SFŽP ČR, žadatelé se tak nemusí bát složitého papírování.

Stáhněte si

Zdroj info: MZP.cz

Zdroj foto: Pixabay.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality