17/12
Od září 2022 vytápění kotlem jinak, víte jak?

Od září 2022 vytápění kotlem jinak, víte jak?

17. prosince 2021 v 00.00, Služby, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Věděli jste, že v příštím roce, konkrétně od měsíce září musíte mít kotel v emisní třídě maximálně 3. I příští rok pokračuje kotlíková dotace. A protože září je měsícem změn vytápění kotlem, využijte ji!

Od září příštího roku s číslovkou 2022, budou již tabu kotle na pevná paliva s emisní řadu vyšší než číslo tři. Ty od tohoto data nesplní emisní limity. Proto byla i zelená úsporám transformována do lepší a širší podoby.

Září 2022, staré kotle a emisní limity

Kotle na pevná paliva k vytápění domácností jsou stále tím největším znečišťovatelem ovzduší. Produkují totiž karcinogenní benzonpyren spolu s nebezpečnými drobnými prachovými částicemi. Ty se dostávají lehce do dýchacích orgánů člověka.

Nižší emise kotlů

Již nějakou dobu platí, že čím nižší emise, tím lepší je kotel. Od září 2022 to bude povinnost. Ideální je pořídit si nový a emisně příznivý kotel v nové kotlíkové dotaci 2022.

Pro domácnosti s nízkými příjmy

Od ledna 2022 až do září 2022 si můžete pořídit moderní kotel. Moderní kotle jsou totiž mnohem efektivnější. A skvělé je, že tato kotlíková dotace je určena a zaměřena na domácnosti s nízkými příjmy.

Splníte podmínky?

Podmínkou získání kotlíkové dotace je průměrný čistý měsíční příjem na člena domácnosti nižší než 14 242 Kč. Uspějí tak seniorské nebo další nízkopříjmové domácnosti. V nové kotlíková dotaci se nabízí až 95 % způsobilých výdajů za náhradu kotle bez emisní třídy, případně s emisní třídou 1 nebo 2.

Co vše lze v dotaci pořídit?

  • plynový kondenzační kotel
  • kotel na biomasu
  • tepelné čerpadlo

Ke stažení: leták Šetřete peníze i zdraví – nízkoemisní zdroje tepla

  • V případě velkého zájmu, může být dotace ještě prodloužena na delší dobu, než jen do září 2022.
  • Kotlíkové dotace patří do kompetence krajů, které je vyhlašují.
  • Více informací najdete na Kotlíkovedota­ce.cz.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality