21/12
Smaltované nádobí má stále své místo mezi kuchyňskými doplňky

Smaltované nádobí má stále své místo mezi kuchyňskými doplňky

21. prosince 2021 v 00.00, Nové domy

Málokdo ví, že technologie smaltování byla používána už ve starověku na Dálném východě v Japonsku, Indii či Číně. Do Evropy se dostala až v období 5. až 7. století. Původně se smaltem zdobily šperky, teprve v 19. století se začal využívat průmyslově – i na výrobu smaltovaného nádobí. Proč byste si ho měly pořídit i v dnešní době?

Smaltované nádobí je klasikou

Moderní kuchyně zná kuchyňské doplňky i z jiných materiálů – například nádobí z titanu, vařečky nebo formy ze silikonu. Smalt však sehrává stále populární roli a patří k léty osvědčené klasice. Jedná se o křemičitou taveninu, která je příbuzná sklu i porcelánu. Její hlavní výhodou je dlouhá životnost a odolnost vůči vysokým teplotám. Není proto divu, že na pečení masa se využívají smaltované pekáče. Jídlo v nich připravovaly již naše prababičky a určitě s nimi byly nadmíru spokojené.

Smaltované mísy

Vedle pekáčů ze smaltu jsou to i smaltované mísy, které najdete mezi kuchyňským nádobím v mnoha domácnostech. Jsou ideální pro přípravu nejrůznějších těst, kynutých i třených. Můžete je použít při nakládání okurek, přípravě zeleninových i ovocných salátů. Hlavní výhodou je, že snesou i horké ingredience.

Používáte v kuchyni hmoždíř?

Nejstarší hmoždíře se používaly už v období 35 tisíc let před naším letopočtem. Něčím si naši dávní předkové museli roztlouci zrno. Tenkrát ovšem měl hmoždíř podobu kamenného důlku na rozdíl od soudobých variant. Dnes se nejčastěji používá hmoždíř na koření, které se v něm výborně roztluče.

Praktická džezva

I když se v současnosti velmi často k vaření vody používá rychlovarná konvice, džezva má stále své místo v mnoha domácnostech. Je ideální na vaření pravé turecké kávy, kterou v rychlovarné konvici prostě neuvaříte. A když si změříte čas vaření vody v džezvě, zjistíte, že umí být také dosti rychlá.

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality