7/1
Nová zelená úsporám: zateplení, zelené střechy a stínící technika

Nová zelená úsporám: zateplení, zelené střechy a stínící technika

7. ledna 2022 v 00.00, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

V nové zelené úsporám byly vyhlášeny nebo pokračují stále dotace pro rodinné domy a jejich zateplení, stavbu novostaveb, výměna kotlů a kamen, budování solárních systémů, rekuperace, dešťové a odpadní vody a pro dotace na zelené střechy.

Zateplení

Dotace je určena na zateplení obvodových stěn, střechy, stropů a podlah u stávajících rodinných domů, včetně. zimních zahrad. Podpora se vztahuje i na výměnu oken, dveří a jiných stavebních otvorů.

Kdo může žádat?

Vlastníci stávajících rodinných dom. Dotaci lze uplatnit i na památkově chráněné budovy. Lze uplatnit u budov s datem žádosti o stavební povolení před 1. 7. 2013.

Kolik získáte?

Můžete získat 30 000 až 650 000 Kč (nejvýše 50 % z celkových způsobilých výdajů). Platí, že čím kvalitnější zateplení provedete, tím vyšší dosažená míra podpory. Výsledná částka závisí na ploše zateplované konstrukce (600 – 3 800 Kč/m2) a dosažených energetických parametrech budovy.

Zelené střechy

Dotace jsou určeny na výstavbu zelených střech (extenzivních, polointenzivních a intenzivních) na rodinných domech, případně dalších nadzemních stavbách ve vlastnictví žadatele.

Kdo může žádat?

  • Vlastníci stávajících rodinných domů
  • Stavebníci nových rodinných domů

Kolik získáte?

Podle typu zelené střechy 700 – 1000 Kč/m2 plochy vegetačního souvrství zelené střechy. Maximální výše podpory na podporovanou stavbu je 100 000 Kč.

Stínící technika

Dotace jsou určeny na venkovní stínicí techniku (rolety, žaluzie apod.), která slouží ke snížení tepelné zátěže místností uvnitř budovy rodinného domu. Systém musí být vybaven pohyblivými prvky pro nastavení úrovně zastínění.

Kdo může žádat?

Vlastníci stávajících rodinných domů, přičemž žádat lze pouze v kombinaci s dotací na zateplení.

Kolik získáte?

Dotace činí 1 000 – 50 000 Kč, podle typu systému 1 000 Kč/m2 (s ručním ovládáním) nebo 1 500 Kč/m2 (s inteligentním řízením) plochy výplně otvoru, na kterém je instalován stínicí systém.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pala Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality