1/7
Bydlení v mezonetu vyžaduje určité kompromisy

Bydlení v mezonetu vyžaduje určité kompromisy

1. července 2010 v 00.00, Nové byty

Sponzorované odkazy

Mezonetové byty zaznamenaly v poslední době obrovský poptávkový boom, na což překvapivě velmi dobře zareagovala nabídka.

Mezonetový byt je zpravidla charakterizován jako byt s vertikálním dispozičním členěním, nacházející se v tom nejvyšším patře. Jedná se o byt, jehož součástí je schodiště, které zpravidla vede do podkrovních pokojů.

Výhody bydlení v mezonetovém bytu

K největším výhodám bydlení v mezonetovém bytu patří pravděpodobně prostor, který nalezneme i v bytě o dispozičním řešení 2+kk. Prostornost bytu s sebou zpravidla přináší i značnou prosvětlenost s dostatečným přísunem denního světla.

Další předností je také rozsáhlá terasa, která je k mezonetovému bytu velmi často připojena. Výhled do širokého okolí je z posledního patra opravdu úchvatný a rušit vás bude tak maximálně ptačí zpěv.

Předností mezonetového bydlení je také dispoziční uspořádání bytu, jelikož je možné oddělit privátní část od části společenské. Ve většině mezonetových bytů se ložnice a dětské pokoje nacházejí v patře a přízemí je věnováno obývacímu pokoji, kuchyni a jídelně.

Nevýhody bydlení v mezonetovém bytu

K nevýhodám bydlení v mezonetovém bytě patří především atypické řešení nábytku a celkového upořádání vybavení. Jelikož se ve většině případech jedná o částečné podkrovní bydlení, musíme počítat s tím, že zde budou platit určitá omezení pro umístění nábytku. S atypickým vybavením si však nemusíme dnes již lámat hlavu, na našem trhu existuje mnoho firem, které nám zhotoví nábytek přímo na míru. Na druhou stranu je však pravda, že si za nestandardní míry budeme muset připlatit.

Větší nevýhodou mezonetového bydlení je však jeho cena, která je zpravidla značně nadsazená, a to především díky originalitě provedení a značně vysoké poptávce po těchto typech bytů. Všeobecně můžeme říci, že mezonetový byt je cca dvakrát tak drahý než byt o stejné výměře rozprostírající se v jednom podlaží. V ceně je však také zohledněna novota bytů, jelikož většina z nich na svém místě nestojí příliš dlouhou dobu.

Pro někoho může být značnou nevýhodou mezonetového bydlení schodiště, které je ne vždy řešeno tak, aby zajišťovala snadný a komfortní vstup a sestup. Tento handicap pravděpodobně bude odrazovat starší generaci lidí nebo rodiny s malými dětmi.

zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Mezonet, http://www.mezonet.cz/mezonet-info
foto: Ryan McWay / Goodshot, Digital Vision / Thinkstock

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality