28/7
Střechy z plechu jsou v módě

Střechy z plechu jsou v módě

28. července 2010 v 00.00, Střechy

Sponzorované odkazy

Velký boom zaznamenávají plechové střešní krytiny, které si svými výjimečnými vlastnostmi získávají stále více nových uživatelů. Ačkoliv mnozí z nás mohou mít vůči plechovým střechám určité předsudky, je plechová střecha velmi dobrou volbou, a to především pro starší budovy.

Plechová střešní krytina disponují několika velmi moderními trendy, ke kterým například patří rozmanitá barevná škála. Barvu střechy je dnes již možné snoubit s barvou fasády i blízkým okolí, neboť výběr barev je na našem trhu opravdu rozmanitý. A tak díky plechovým střechám nejsme odkázání na barvách cihlových či hnědých, ale můžeme si vybrat i z barev odvážnějších.

Dnes již není problém zvolit si střechu modrou, zelenou, bílou, fialovou nebo žlutou. Problémem však zůstává výběr nejoptimálnějšího barevného provedení v kombinaci střecha – fasáda, popř. okna.

Plech je trendy, a dál

K dalším moderním trendům, které by měla kvalitní plechová střecha splňovat patří lehkost v kombinaci s pevností. A právě nízká hmotnost, která je oproti klasickým střešním krytinám až desetkrát lehčí, dělá z plechové střechy zajímavý a žádaný produkt.

Lehkost střešní plechové krytiny ocení zejména majitelé starších staveb, jelikož celková váha příliš nezatíží stavbu ani krov.

K velkým přednostem plechové střechy patří i její pořizovací náklady, který jsou výrazněji nižší oproti klasickým střechám. Většina stavařů ocení i velmi rychlou a snadnou montáž, která eliminuje počet střešních spár. Minimum spár vysoce odolává proti zatékání vody, sněhu nebo prachu.

Střechy z plechu jsou v módě (http://www.realitymag.cz)

Materiál k výrobě

Jednotlivé dílky plechové střechy jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu, který se lisuje a poté profiluje do požadovaného tvaru. Plech se lisuje v dlouhých tabulí, což umožňuje přizpůsobit se přesným rozměrům krovu a vytvořit tak krytinu přímo na míru.

Vrchní vrstvu tvoří polyesterový lak, který disponuje tloušťkou 25 nebo 50 µm, do silnější vrstvy se přidávají polyamidová zrnka, která zlepšují mechanickou a chemickou odolnost. Kvalita laku se podílí i na délce životnosti, která se u plechových střech zpravidla udává kolem 60 let.

Střechy z plechu jsou v módě (http://www.realitymag.cz)Střechy z plechu jsou v módě (http://www.realitymag.cz)

zdroj: http://www.onduline.cz/…esni-krytiny http://www.vseprovasdum.cz/…oodlock.html

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality