16/8
Komíny z nerezu: praktičnost i účelnost

Komíny z nerezu: praktičnost i účelnost

16. srpna 2010 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Renovace a modernizace našich domovů se netýká pouze interiérů, větší a rozsáhlejší úpravy probíhají právě na zevnějšku domu.

Většina z nás si pod pojmeme komín představí klasický cihlový, vystavěný na většině starších, ale i nových domků. Na druhou stranu je však nutné podotknout, že komíny z nerezu šlapou těm cihlovým pomalu na paty. Zákazník je upřednostňuje zejména díky lepší ceně a snadnější instalaci, která ušetří nejen čas, ale i práci.

Komíny z nerezu jsou hojně využívány především ve starších domech, ve kterých majitelé chtějí zřídit krb a pro keramické komíny zde není místo. Komíny z nerezu jsou určeny pro všechny druhy topiva, mezi jednotlivými typy lze přecházet z paliv pevných na paliva kapalná. Komíny z nerezu lze využívat nejen v bytové, ale také v průmyslové výstavbě, jako lehké nebo fasádní komínové systémy.

Design a nabídka komínů z nerezu

Se zvyšující se poptávkou po nerezových komínech roste i rozmanitější nabídka, která zahrnuje různé rozměry a tvorové provedení. Komíny z nerezu se také od sebe liší počtem vrstev, zpravidla se jedná o jednu nebo tři vrstvy. Jednovrstvé komíny se používají k připojení na krby nebo kamna, tedy k takovým topným tělesům, u kterých nedochází k velkým změnám tlaku. Třívrstvé komíny jsou využívány především pro kotle, které pracují v režimu podtlaku.

K přednostem nerezových komínů patří malá hmotnost, díky níž lze komíny kotvit k nosné stěně, narozdíl od keramických komínů nevyžadují základ.

K nevýhodám komínů z nerezu však patří jejich životnost, která na rozdíl od těch keramických není rovna životnosti stavby. Odborníci tvrdí, že životnost nerezových vložek je přibližně stejně dlouhá, jako životnost spotřebičů, na něž je komín instalován. V průměru se počítá se zhruba 10 – 15 lety životnosti.

Další nevýhodou je koroze nerez komínů, která probíhá při teplotě vyšší 400°C. Při běžném provozu by k této situaci nastat nemělo, avšak jsou případy, kdy se vyhořelé saze ukládají na vnitřní straně systému a na základě toho se teplota zvýší. Z toho důvodu je bezpečnější pořídit si komín s vyšší tepelnou odolností.

zdroj: http://www.kominycz.org/…index-3V.php, http://www.schiedel.cz, http://www.az-krby.cz/kominy_nerezove

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality