28/10
Topná sezóna začala: nestihli jste povinnou revizi komínu?

Topná sezóna začala: nestihli jste povinnou revizi komínu?

28. října 2018 v 00.00, Nové domy, Stavba a rekonstrukce, Střechy

Sponzorované odkazy

Ve většině českých měst odstartovala letošní topná sezóna koncem září, případně v počátku října. Je to později než loni, což dává možnost úspory, což je příjemné. Ovšem počátek topné sezóny se také pojí s povinnými revizemi komínů, což již tak příjemné není. Mnoho majitelů nemovitostí ji nestihlo.

Kominické firmy hlásily stop stav již od počátku září, kdy už byly zcela zahlceny zakázkami pro letošní revize komínů před topnou sezónou.

Topná sezóna začala: nestihli jste povinnou revizi komínu? (http://www.realitymag.cz)

Co se může stát, pokud jste to nestihli?

Kotle na pevná paliva se podle zákona musí kontrolovat jednou za tři roky, komíny ale každý rok. Zapomenout na povinnou revizi se nevyplácí. Kromě pokuty, která je pro fyzické osoby až 10 tisíc korun, pro podnikatele až sto tisíc, mohou nezkontrolované kotle a komíny způsobit požár.

Při chybějící revizi navíc nemusí pojišťovna proplatit vzniklou škodu.Zanedbání kontroly tak může vyjít pořádně draho. Ti, kteří povinnou revizi nestihli před začátkem topné sezóny, ji mohou provést ještě nyní. Na kominíka si ale počkají několik týdnů – v průměru tři týdny.

Topná sezóna začala: nestihli jste povinnou revizi komínu? (http://www.realitymag.cz)

Co lze pro příště udělat?

  • Komíny i kotle si můžete nechat zkontrolovat během celého roku, a nečekat až na konec teplých dní a topnou sezónu. V té době již jsou firmy zahlceny zakázkami a vy budete muset čekat.
  • Při výběru firmy či živnostníka si dejte pozor na podvodníky. Revizi komínu musí provádět vždy takový kominík, který je držitelem živnostenského oprávnění v oboru kominictví. Jinak je revize jím vystavená neplatná.
  • Jak podvodníka odhalíte? Dle několika indicií – velmi nízká cena revize, dostavení se bez dokladu oprávnění k příslušné činnosti, ale i velmi krátká doba revize vašeho komínu a kotle. Ona totiž taková kontrola má svá pravidla. A správná kontrola spalinové cesty trvá cca až 20 minut, nikoli jen několik málo, což je většinou u falešných kominíků zvykem.
  • Jistotu máte, když kominíka najdete na stránkách Společenstva kominíků ČR, kde je k dispozici seznam jen prověřených osob z tohoto oboru.

Vyhledat kominíka si můžete zde.

Topná sezóna začala: nestihli jste povinnou revizi komínu? (http://www.realitymag.cz)

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality