15/11
Pořízení zahradního krbu je dobrou volbou

Pořízení zahradního krbu je dobrou volbou

15. listopadu 2010 v 00.00, Zahrada

Sponzorované odkazy

Zahradní krb hraje v exteriéru domu hned několik rolí: tou nejhlavnější je samozřejmě příprava lahodných pochoutek. Ovšem nutno podotknout, že z velké části přispívá k celkové atmosféře zahrady a dokonalé architektonické podoby. Odborníci také tvrdí, že sezení u zahradního krbu přináší maximální relaxační účinky a odpoutává stres a deprese.

Zahradní krby si můžeme pořídit dvěma způsoby: složitější variantou je krb si vlastnoručně nebo s odbornou pomocí postavit. V dnešní době se však tato varianta technicky, ani finančně nevyplatí, zákazníci upřednostňují koupi hotového krbu. Alternativou však může být koupě prefabrikovaných dílců, díky kterým je samostatná montáž daleko jednodušší než v případě stavby svépomocí.

K přednostem kupovaných zahradních krbů patří jejich certifikace, výrobek je odzkoušený, a to po technické i bezpečnostní stránce. Ceny základních modelů zahradních krbů začínají zhruba od 4 000 Kč, zakoupit však můžeme i maximálně vyspělý model jehož cena se bude pohybovat cca okolo 40 000 Kč.

Výběr zahradních krbů

Zahradní krby patří k velmi poptávanému zahradnímu vybavení, tudíž není divu, že nabídka je doslova přepestrá. Na trhu jsou k dostání zahradní krby od základní řady, zahrnující modely plechové, jednoduché, až po impozantní sestavy. Při výběru zahradního krbu je nutné sledovat několik parametrů, tím nejpodstatnějším je praktické hledisko. K dalším důležitým bodům patří stabilita, které je dosaženo mohutným podstavcem, který zároveň slouží i jako prostor pro uskladnění paliva.

Zahradní prefabrikované krby jsou nejčastěji vyráběny z betonu nebo kovu, některé krby disponují kombinací obou dvou materiálů. Krby z kovu jsou výhodné zejména pro svoji velmi snadnou demontáž, která umožňuje uschování krbu mimo sezonu. O betonových krbech však můžeme říci, že se krbům skutečně podobají a daný účel splňují na plný počet bodů. Jelikož se jedná o hmotnostně těžší provedení, bývají zpravidla celoroční součástí zahrady.

O výběru zahradního krbu také rozhoduje prostředí a prostor, ve kterém bude krb umístěn. Krb by měl být postaven na vhodném povrchu, rovným a pevným, který může nabídnout stabilitu. Tráva ani písek nejsou vhodnými povrchy, jelikož v případě deště jsou nejen dlouho mokré, ale také se lehce propadají. Ideálním podkladem je beton, kamenná drť, ploché kameny nebo keramické dlaždice.

zdroj: http://www.krby-zahradni.eu http://www.zahradnikrby.cz http://www.norman-cz.cz/zahradni-krby

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality