30/12
Domácí krby - teplo domova

Domácí krby - teplo domova

30. prosince 2013 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

V těchto chvílích většina z nás, co mají doma krb, si uvědomují, jak důležitou roli tento bytový doplněk hraje v naší domácnosti. Teplo od krbu a romantické praskání ohně totiž navozuje příjemnou vánoční atmosféru a vše probíhá v klidu a míru. Nicméně domácí krb poskytuje mnohem více výhod a nevýhody prakticky nejsou skoro žádné. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé zápory a plusy jednotlivě a představíme vám také alternativy klasického krbu v případě, že nebydlíte v rodinném domě.

Výhody a nevýhody domácích krbů

Nejprve si posvítíme na klady a zápory, což je velmi důležitá stránka. Je třeba zvážit, zda má krb ve vašem domě cenu, i když většinou se krby budují již při stavbě domu a v poslední době se drtivé procento nových rodinných domů staví již s krbem, kamny, případně se alespoň vybuduje příprava pro krb tak, aby se dal do budoucnosti zakoupit a nemuseli jste kvůli tomu předělávat střechu. Tato příprava se týká především krbových kamen.

zdroj: realitymag.czzdroj: realitymag.cz

Jednou z nesporných výhod je ekonomická návratnost, sice se jedná o investici v řádech desetitisíců, ovšem díky chytrému rozvodu průduchů se vám investice kvůli úspoře na účtech za plyn či elektřinu většinou vrátí během několika sezón, což je právě důvod velkého rozmachu krbů v českých domácnostech. Další výhodou je estetický vzhled krbů, mnoho lidí má za to, že usednutí ke krbu s kvalitní láhví vína a dobrou knížkou je nejlepší odreagování po těžkém dni. Budeme se tedy ještě věnovat nevýhodám, které jsou zřejmé. Nutnost přikládat do krbu, uskladnění paliva, udržování ohně, prvotní investice nebo skutečnost, že po příchodu domů, tedy pokud nemáte nastavené vytápění pomocí plynu, budete muset čekat, než se dům vytopí krbem.

Alternativy do bytů

Zároveň se ale rozmáhají krby v bytech panelových domů, kde se ovšem logicky nemohou využívat klasické krby, nýbrž přicházejí alternativy v podobě krbů na biolíh. Nepotřebuje žádnou zástrčku, přívod plynu či komín. V prostoru krbu totiž hoří biolíh v gelové nebo tekuté podobě. Klasický krb touto alternativou pravděpodobně nenahradíte, ovšem rozhodně si můžete být jisti, že vám také zpříjemní večer.

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality