9/11
Dny pasivních domů se blíží, zájemcům se jich otevřou desítky

Dny pasivních domů se blíží, zájemcům se jich otevřou desítky

9. listopadu 2011 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Pokud jste o pasivních domech zatím jen četli, ale dosud v žádném nebyli, určitě nepropásněte letošní Dny pasivních domů. Během příštího víkendu 11. – 13. listopadu bude zájemcům zpřístupněno několik desítek úsporných domů po celé České republice. Osmý ročník netradiční akce pořádá Centrum pasivního domu.

Stavba domu je vysoce nákladnou investicí, bezpochyby se proto vyplatí získat předem co možná nejvíce informací. Dvojnásob to platí i pro stále populárnější nízkoenergetické a pasivní bydlení. Stejně jako v minulých letech se proto i letos připojilo brněnské Centrum pasivního domu k mezinárodnímu Dni pasivních domů. O víkendu 11.- 13. listopadu tak své energeticky úsporné domy otevřou více než čtyři desítky jejich majitelů.

Dny pasivních domů: Program

Kromě jiného pak bude možné navštívit i známý soubor pasivních domů v Koberovech, hostětínské Centrum Veronica nebo například první pasivní administrativní budovu v Čechách – ostravskou Intozu. V rodinných domech se pak budete moci na vlastní oči přesvědčit, že i v úsporných domech lze otevírat okna, mít v nich krb nebo že systém řízeného větrání zvládne ovládat i dítě. Zkušení majitelé vám zároveň poradí, na co si dát při stavbě pasivního domu pozor a kterých chyb se vyvarovat. Program v jednotlivých dnech doplní i odborné přednášky a workshopy. „V sobotu 12. listopadu tak například proběhne seminář Domy žen za účasti českých stavitelek i investorek v hostětínském Centru Veronica, v neděli potom přednášky v západočeských Dobřanech, Předenicích a Horažďovicích,“ říká Kateřina Tydlačková z pořádajícího Centra pasivního domu.

Novinkou pro letošní ročník jsou dvě organizované exkurze z Prahy a Brna, které návštěvníkům umožní bezproblémovou prohlídku více domů včetně odborného komentáře. Všichni účastníci budou navíc zařazeni do slosování o dva víkendové pobyty v pasivním domě. Kompletní program a seznam domů, které se letos do Dnů pasivních domů zapojí, naleznete na internetové adrese www.pasivnidomy.cz.

Akce je realizována za finanční podpory Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro rok 2011 – Program EFEKT.

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality