8/7
Krása a kvalita finských domů a domků

Krása a kvalita finských domů a domků

8. července 2010 v 00.00, Chaty a chalupy

Sponzorované odkazy

Komfortní a plnohodnotné bydlení dnes již zdaleka není spojováno s kvalitními cihlami. Moderním stavebním prvkem se stalo dřevo, které slouží nejen k výplni interiéru, ale také exteriéru.

K nejoblíbenějším stavebním materiálům ve Finsku patří dřevo a právě z této země pocházejí okouzlující a uživatelsky komfortní domy nové podoby. Finské domy a domky se staly fenoménem stavebnictví a tento název dnes již nikoho nepřekvapí. Při jeho vyslovení si téměř každý z nás představí dům obložený dřevem, který příjemně ladí s přírodou.

Krása a kvalita finských domů a domků (http://www.realitymag.cz)

Domy z Finska

Pod pojmem finský dům neboli finský srub se však v originální podobě ukrývá stavba, která je postavena z kulatiny nebo lepených trámů. Ke stavbě je použit výhradně jediný druh dřeva, kterým je vysušené dřevo severské borovice. Na našem trhu se však můžeme setkat s napodobeninami, neboli levnějšími alternativami finských srubů, které jsou vystavěny ze smrku či modřínu.

Cenové rozhraní za finskou stavbu je rozmanité, v nabídce jsou cenově dostupné finské domy, ale také domy, v luxusním provedení, za které si je nutno připlatit. Cena se také liší dle velikosti, finská stavba může být jedno, ale i dvou až tří podlažní.

Krása a kvalita finských domů a domků (http://www.realitymag.cz)

Výhody finských domů

Finské domy mají jednu velkou přednost, kterými je kvalita použitého materiálu neboli kvalita severské borovice. Díky této vzácné dřevině disponují domy výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi, trvanlivostí, vysokou objemovou stálostí a odolností vůči nepříznivým přírodním vlivům.

Bydlení ve finském srubu také přináší příjemné klima, které zaručuje stabilně relativní vzdušnou vlhkost pohybující se v rozmezí 30 – 50 %. Tyto hodnoty jsou ideálními údaji pro zdraví-prospěšnou činnost člověka. Optimální vlhkosti je dosaženo na základě pohlcení dřevem, které ho v období sucha naopak uvolňuje do prostoru.

Náklady na vytápění se ve finském srubu dosti snižují, dřevo působí velmi teplým dojmem a navíc vykazuje výborné tepelně-izolační parametry. Vnitřní teplota ve finských srubech je také velmi dobře rozložena, což bývá zpravidla problém u klasických zděných staveb.

Krása a kvalita finských domů a domků (http://www.realitymag.cz)

zdroj: http://bydleni.idnes.cz/…sobnosti.asp?…, http://www.kontio.cz, http://www.aviga.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality