15/5
Proti vlhkosti: Izolace základů

Proti vlhkosti: Izolace základů

15. května 2013 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Přednedávnem jsme vás upozorňovali prostřednictvím článku na problémy spojené se špatně provedenou izolací na balkónech, ovšem dnes se podíváme na neméně palčivou oblast rodinných domů, jímž jsou základy. U každé stavby jsou základy nesmírně důležité, na tom se zcela jistě shodneme všichni, takže je také významné, aby byly řádně izolované, což se v dnešní době dá provést hned několika velmi účinnými způsoby. Základy rodinného domu jsou v přímém styku s půdou, takže zde hrozí porušení vlivem zemní vlhkosti, srážkovou, podzemní či tlakovou vodou.

Potíže s vodou

Nejprve si přiblížíme několik problémů, které se mohl vléct se špatně provedenou izolací základů. Největším problémem jsou bezesporu vlhké zdi, přičemž voda se může dostat i do vnitřních místností, což kromě neesteticky vypadající omítky může znamenat zdravotní problémy vaší rodiny. Další nevýhodou je možné snižování životnosti stavby, jelikož agresivní voda může porušit celistvost základů či zdi, proto je třeba otázku nesprávně odizolovaných základů řešit co nejdříve.

Druhy izolací

Existuje mnoho řešení, jak správně odizolovat základy, ovšem my si připomeneme pouze ty základní a nejpoužívanější. Tradičním a nejčastějším je použití asfaltových pásů, které zároveň chrání budovu proti radonu. Druhou možností je stěrková izolace, jejíž nespornou výhodou je, že se dá nanášet bez spár a je vhodná i na komplikovanější tvary a nerovné povrchy. Po dalším řešení sáhnete v případě, že potřebujete provést izolaci v zimě – izolace z měkčeného PVC. Poslední ochranou proti vlhkosti je nopová izolace, která zaručuje vzdušnost a vytváří kanály oddělující vlhké zdivo od půdy.

Vyberte tu správnou

Přiblížili jsme vám ty nejzákladnější řešení zabraňující vlhkosti zdí a základů, přičemž na trhu je již obrovské množství materiálů a konstrukčních úprav, které si s vodou poradí, takže se poraďte s firmou, která se tímto problémem zabývá a nechte si provést měření, abyste věděli, která varianta je ve vaší oblasti nejoptimálnější.

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality