21/2
Čím topit? Rady a tipy

Čím topit? Rady a tipy

21. února 2014 v 00.00, Chaty a chalupy, Nové domy, Služby

Sponzorované odkazy

Zima ještě neskončila, takže většina z nás musí doma přitápět. Proto si dnes ještě přidáme několik tipů, jak efektivně a levně vytopit rodinné domy. Zaměříme se hned na několik aspektů a doufáme, že poradíme jak současným, tak budoucím majitelům rodinného domu. Správným výběrem způsobu vytápění můžete ušetřit spoustu peněz, tak je třeba se na tento problém zaměřit, jelikož i větší investice se vám může postupem času vrátit.

S výběrem kotlů či rozvodů tepla je dobré se poradit s projektantem. Přeci jenom řadou let se náklady na vytápění mohou celkem slušně naskládat, takže investice do rady není tak velkou zátěží. Dobré je také věnovat pozornost zateplení domu. I když máte sebelepší a úsporný vytápěcí systém, nikdy nebude výsledek uspokojivý kvůli špatnému zateplení objektu.

Krb

Krb

Druhy topných médií

V současné době je možné vyřešit topení v domě velkou spoustou možností, z nichž každá má určité výhody a nevýhody a nelze je použít v každém případě. Ovšem existuje devět základních využívání topných médií, jimiž jsou – uhlí, dřevo, biomasa, LTO (lehký topný olej), propan (plyn), zemní plyn, elektřina, tepelné čerpadlo a solární systém. Každá tato možnost zatěžuje různým způsobem životní prostředí a vyžaduje různou míru údržby. Na trhu je k dostání velké množství kotlů na různá paliva, které jsou vhodné pro různě velké objekty. S výběrem by vám měli poradit ve specializované prodejně nebo by se měl ve výběru vyznat váš projektant.

Krby a krbová kamna

V současné době je velmi oblíbené instalování krbových kamen nebo krbů, což je velmi levný a příjemný způsobem vytápění alespoň nejobyvatelnějších místností. Díky možnosti sehnání poměrně levného dřeva a prakticky jednoduché údržbě a nízké investici se dá ročně ušetřit dost peněz. Díky průduchům vytvořeným do zdí místností můžete rozvádět teplo po celém domě, přičemž existují velmi chytré systémy, které vám s prouděním tepla vypomohou. Jednoduché otvory totiž splňují svůj účel, ovšem mnohdy s menší efektivitou, než byste potřebovali, avšak pokud potřebujete vytápět například pouze obývací pokoj během dne, je krb a krbová kamna ideálním řešením.

Krbová kamna

Krbová kamna

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality