25/5
Správný oblek pro okna

Správný oblek pro okna

25. května 2014 v 00.00, Chaty a chalupy, Nové byty, Nové domy, Okna

Sponzorované odkazy

O záclonách, textiliích pro okna, roletách a žaluziích bylo toho napsáno již mnoho. Ale je to v podstatě nekonečné a stále aktuální téma. Protože nic nedodá bydlení tolik na kráse, jako vhodná záclona, závěs, roleta či žaluzie. A nosí se vůbec ještě záclony a závěsy, nebo jsou OUT a oknům vévodí spíše rolety a žaluzie?

Dříve byla jedinou ozdobou okna v našich domovech bílá záclona (čím bělejší, tím lepší) ze syntetického materiálu, případně doplněná dekoračními závěsy po stranách okna. Dnes je máme na výběr tolik možností, že někdy nevíme, co vybrat…

Nebojte se změny!

Obnovit nebo pozměnit interiér bydlení malou inovací chce občas asi každý. A změna záclony či závěsů, rolety či žaluzií není až tak finančně náročná a je na oknech hodně viditelná a efektní. A když se snoubí s dalšími drobnostmi (například stejně nebo kontrastně laděné polštáře a polštářky, koberečky a předložky, drobné dekorace) působí v konečném výsledku interiér zcela jinak a nově.

Stylové a neotřelé pojetí okenních textilií, Joane/Flickr.com

Záclona, závěs, rolety či žaluzie?

I když to jednu dobu vypadalo, že záclonám odzvonilo, dnes opět zažívají svůj velký BOOM. A tak si můžete vybrat co je vašemu srdci bližší. S ničím neprohloupíte. Buď vyladíte celé bydlení jedním typem (např. všude záclony, nebo všude žaluzie), anebo si s interiérem trošku pohrajete a nakombinujete to různě.

Náš tip:

Kuchyni ozdobíte apartní krátkou country záclonkou, do ložnice pověsíte dlouhou záclonu s hustým textilním závěsem, který dobře ztlumí světlo. Do pracovny jsou ideální žaluzie a do obývací části moderní rolety v kombinaci se záclonami. Meze se** fantazii nekladou**. Vše omezuje snad jen obsah peněženky a nabídka trhu.

Méně je někdy více

I zde platí, že méně je někdy více, protože je pravdivý výrok, který platí v souvislosti s interiérem a jeho vybavením dvojnásob – v jednoduchosti je krása. Vše co na okna umístíme by měly být stylově i barevně sladěné s daným interiérem a také jednoduché i praktické na údržbu. Protože třeba takové těžké sametové závěsy jsou sice ve vhodném starobylém interiéru efektní, ale jejich údržba je náročná.

Zajímavá kombinace římské rolety a žaluzií, Joane/Flickr.com

Správný oblek pro okna

Dnes se ve světě oken a „oblečení“ pro ně prolínají novodobé trendy, materiály, styly a barvy. Mezi záclonami a textiliemi vévodí v současnosti jemný tyl, organza, syntetické hedvábí a bavlna. V roletách je oblíbená pevná barevná textilní, nebo z přírodního materiálu jako je bambus. Krajkové záclonky se nezatracují, ovšem mezi to IN v současnosti nepatří.

Do moderního interiéru se dnes hodí** japonské** závěsné stěny. Jsou to pevné pruhy látky ukotvené na kolejnicích, nebo lištách a lze s nimi velmi variabilně ozdobit interiér a okna obzvláště. V oblibě jsou také tzv. římské rolety, které se stahují za pomoci šňůrky a skládají se do velkých záhybů.

Country styl závěsů v kombinaci s barevně zemitou roletou je IN, Joane/Flickr.com

Pozměnit bydlení můžete takto i sezónně, dle ročních období, nebo tématicky podle různých svátků (velikonoce, vánoce). Váš příbytek tak zůstane stále nevšední a atraktivní.

Úvodní obrázek: OrinZebest/Flic­kr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality