3/6
Oblečte si okna!

Oblečte si okna!

3. června 2019 v 00.00, Okna, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Dům či byt reprezentují také dveře a okna. Nejen jejich výměna za nové a lépe izolující teplo i zvuk, ale i jejich redesign a styl je definuje. Oblečte si správně a vhodně okna!

Jako je u člověka oko do duše okno, tak je okno náhledem do duše příbytku. Je-li okno zanedbané, tak i když je styl a design bydlení „vymazelný“ není to ono a celé to působí jako jaksi nedotažené do konce.

Okna a dveře jsou taková tečka vašeho bydlení. I ony jsou důležitou součástí toho, jak bydlíte a žijete. Prostě jaký máte domov. Dnes se zaměříme na okna. Podstatné je i okna obléci do slušivých trendy kousků.

Závěsy a záclony

Dokáží interiér krásně oživit, rozjasnit, dodat hravost, anebo naopak celý dojem zjemnit a utlumit. Jsou možností, jak rychle a jednoduše změnit celkový dojem interiéru co do stylu, dojmu i barevnosti.

Jak na to?

Jsou lehké na výměnu a patří k jednomu z nejlevnějších možností, jak obměnit váš interiér. Z pohledu styku a pojetí každého pokoje je u nich zcela jistě důležitá volba materiálu, ale i jejich délka nebo barvy. Buď vám záclona či závěs prostor dozdobí, nebo naruší.

Můžete si s interiérem hrát a navodit pomocí záclon a závěsů změnu tak často, jak budete chtít, nebo sezónně jimi vymezit roční období, ale i nechat je jako dlouhodobý zdobný prvek vašeho příbytku.

V kombinaci se závěsem umí záclony doladit pěkně atmosféru interiéru, a to vždy. Ať se jedná o moderní, romantický, minimalistický, zdobný či třeba secesní styl pokoje.

Jaké jsou k mání materiály?

Jsou dvojí – přírodní a umělé materiály. Je těžké je od sebe rozlišit, ale dnes vám pomohu u hotových kousků štítky, na internetu v online obchodech popisky a v kamenných obchodech prodavačky.

  • Mezi průsvitné materiály záclon patří žakár, mušelín, voál, organza. Vše to jsou lehké a trendy kousky nabízené v pestré paletě barev i stylů.
  • K stylovým materiálům řadíme bavlnu, hedvábí, kartoun, satén a směsi těchto materiálů.
  • Pěkné jsou také polyesterové batistové záclonky s plátnovou vazbou.

Typy záclon a závěsů

  • Crashované záclony a závěsy patří k romantickým kouskům na trhu. Mají tzv. mačkaný efekt a nežehlí se.
  • Také zde najdete nehořlavé materiály. Jsou sice relativně dražší než klasická záclony a závěsy, ale nesou si v sobě bezpečnostní prvek – neuhoří vám a nepřenesou oheň na vybavení interiéru.
  • Mimoto existuje i prachuvzdorná tzv. clean úprava, kde díky úpravě struktury látky dojde k navýšení její odolnosti.
  • Pak jsou tu ještě antistatické záclony a závěsy, které také mají v sobě speciální nástřik či impregnaci. Ty jsou dobrá volba pro alergiky.
  • A nakonec si necháme bonbónek, kterými jsou cleaner tedy čistící kousky. Ano, čtete správně, jsou to záclony a závěsy, které obsahují kovová vlákna a ta čistí interiér do nikotinu, formaldehydu i nepříjemných zápachů.

Délka, aneb co je dnes cool?

V kurzu jsou opět dlouhé záclony a závěsy. Mají totiž punc vyššího zútulnění interiéru nežli ty krátké. Zakryjí nejen otopná tělesa osazená pod okny nebo vedle nich, ale také nerovnosti stěn i nedokonalost výmalby.

Barevnost

Při výběru barev a vzorů dejte na intuici a nakupovat jděte až tehdy, když máte jasno, co hledáte. Nezapomeňte, že je nutno brát v potaz celkovou barevnost daného interiéru tak, aby do něj záclona a závěs zapadaly, ne jej narušily. U barevnějšího interiéru volte spíše střídmější odstíny, u bílého a světlého se naopak na záclonách i závěsech můžete rozšoupnout.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality