13/9
Plastová okna: Vybírejme je s rozmyslem

Plastová okna: Vybírejme je s rozmyslem

13. září 2011 v 21.45, Nové domy

Sponzorované odkazy

Okna představují nedílnou a nezbytnou součást domu, která nám umožňují nejen dostatečné prosvětlení prostoru, ale také přispívají několika užitečnými vlastnostmi. Jelikož cena oken není vzhledem k jejich počtu levnou záležitostí, měli bychom vybírat takové typy oken, které budou stárnout s námi. Jednou z možností dostupných na našem trhu jsou okna plastová.

Plastová okna si vydobyla svoji vysokou popularitu především díky vysoké životnosti, která se pohybuje u kvalitních modelů mezi 50 až 60 lety. Druhou příčku v oblíbenosti pořízení plastových oken zaujímá velmi příznivá cena. Ženy naopak ocení snadnou údržbu, zde odpadá šroubování dvojskel a leštění. Z technického hlediska se můžeme spolehnout na výbornou odolnost vůči agresivnímu slunečnímu svitu či nepříznivým povětrnostním vlivů. Ke kladům plastových oken můžeme přičíst výborné zvukové a tepelně izolační vlastnosti, které nám šetří peněženku. Z hlediska ekologického by nás mohla o uvažované koupi přesvědčit zdravotní nezávadnost materiálu.

Vybírejme s rozmyslem

Na našem trhu existuje několik firem, které se zabývají výrobou a prodejem plastových oken. Nabídka jednotlivých firem je přibližně podobná, tudíž se při výběru zaměřme na rozsah servisu, počet komorového systému skel, mikroventilace, kování, doplňkového programu či speciální nabídky.

Plastové okno bez kvalitní montáže je vám téměř k ničemu, proto dejte přednost firmám, které vám zajistí stoprocentní servis. Vybírejme okna s vyšším počtem komor. Ačkoliv mají nižší propustnost světla, zajistí vám nižší tepelné ztráty a maximální míru odlučnosti.

Nejdůležitější je cena

Výši ceny plastových oken ovlivňuje několik faktorů. Záleží na tloušťce vybraného profilu, způsobu osazení skel, barevném provedení, kvalitě a způsobu kování, rozsahu montáže, kvalitě a typu izolačního skla. Cenu také ovlivňuje způsob otevírání okna, zda se jedná o okno pouze otevírané či sklápěcí nebo jejich kombinace.

Orientačně můžeme říci, že se ceny pohybují následovně:

Jednokřídlé okno, otevírané a sklápěcí, v rozměrech 900 × 1500 cca kolem 5 000 Kč.
Dvoukřídlé okno, otevírané a sklápěcí , v rozměrech 1800 × 1500 cca kolem 8 500 Kč.
Tříkřídlé okno, otevírané a sklápěcí, v rozměrech 2400 × 1500 cca kolem 12 000 Kč.

Nejlevněji však pořídíme v době výprodejů nebo slev, kdy se výrobci snaží zbavit skladových zásob. Plastová okna pořídíte až s padesátiprocentní slevou.

foto: iStockphoto / Thinkstock

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality