15/4
Nová zelená úsporám: dotace jsou stále v kurzu

Nová zelená úsporám: dotace jsou stále v kurzu

15. dubna 2021 v 00.00, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Zájem domácností o dotace pro obnovitelné zdroje narostl za poslední tři roky trojnásobně. Jedná se především o dotace na fotovoltaiku, tepelná čerpadla, solární kolektory nebo kotle na biomasu.

Oba dotační programy pro domácnosti excelují a roční počet žádostí dotací v Nové zelené úsporám a kotlíkových dotací za poslední tři roky narostl ze 20 tisíc na více než 60 tisíc. Nezměnila to ani pandemie Covid-19 v loňském roce 2020, která stále pokračuje, byť se blýská trochu na lepší časy.

Zásadní však je dostatek financí, aby mohly Nové zelené úsporám probíhat hladce a průběžně. Dosavadní přislíbené prostředky totiž pokryjí fungování těchto programů pro domácnosti jen na dva, možná tři roky.

Zájem domácností o šetrné užívání energie odráží současnou dobu a snahu lidí, šetřit nejen svoji kapsu, ale i životní prostředí. Lidé myslí na budoucnost a snaží se zajistit si zajistit stabilní dodávky energií. Proto program Nová zelená úsporám i kotlíkové dotace mají podporu Ministerstva životního prostředí. Navyšující zájem domácností je podle Komory obnovitelných zdrojů energie důkazem dobrého fungování Dotačních programů pro domácnosti.

Chytrá řešení

Zájem je i o nová a chytrá řešení určená k „clever“ řízení spotřeby domácnosti na dálku a také ohřev í teplé užitkové vody a provoz domácích spotřebičů z fotovoltaiky, na obrátkách nabírá i kombinace fotovoltaiky s tepelným čerpadlem.

Fotovoltaika na výsluní

Statistiky také ukazují, že v Nové zelené úsporám roste zájem domácností o fotovoltaiku. Meziroční nárůst podaných žádostí na instalaci fotovoltaiky na rodinné domy činí až 80 % žádostí. Dokazuje to rostoucí zájem českých domácností o bezemisní energii pro vlastní spotřebu i možnost uložení vyrobené energie do baterie.

Budoucnost dotací pro domácnosti

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí uvažují o řešení dotací pro domácnosti tak, aby se Nová zelená úsporám stala hlavním dotačním programem pro domácnosti, a kotlíkové dotace byly určeny pro sociálně slabší část obyvatel.

Zdroj foto: Pixabay.com

Zdroj info: Komora OZE

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality