14/7
Léto neznamená horko u vás doma

Léto neznamená horko u vás doma

14. července 2014 v 00.00, Chaty a chalupy, Nové byty, Nové domy, Okna

Sponzorované odkazy

Letní období s sebou každoročně přináší i parné dny. Za okny je výheň, jakýkoli pohyb je únavný. Potíme se a máme nadměrnou žízeň. Jak předejít horku v bytě či domě?

Vychytávky v akci

Najít ten správný a vhodný způsob právě pro váš byt či dům je složité, ale jde to. Postačí pár vychytávek a bude u vás doma dobře. Jakých vychytávek? No třeba nastavit si správné stínění, využít klimatizace či větráku, dodržovat pitný režim a ochlazovat organismus.

Žaluzie zamezí horkým slunečním paprskům přistup do místností, Cameron Russel/Flickr.com

Předně připomeneme stokrát omílané a velmi efektivní skutečnosti o ochlazení lidského organismu:

  • raději vlažná nežli studená sprcha
  • spíše nápoje neslazené
  • tekutiny pokojové teploty a nikoli ledové

Ale jak na ochlazení bytu a domu?

Zcela jednoduše a účinně. Vhodně ochladit vzduch si můžete zcela jednoduchým způsobem – napuštěním vany vodou na několik centimetrů. To způsobí její odpařování a teplota v bytě a domě se sníží. Další možností je správné stínění – žaluziemi, závěsy či roletami, které určitě má efekt, obzvláště v parném poledním čase. Stínění nedovolí horku vstoupit do vašeho domova zůstane pěkně venku, kde budou teploty o několik stupňů vyšší než uvnitř.

Značnou úlevu si lze dopřát postřikem vlažnou vodou – ručně či z rozprašovače. A navíc v bezpečí domova můžete odložit téměř všechno oblečení a chodit hodně na lehko. A co se jídelníčku týče, volte raději lehké a studené pokrmy. Ona stejně ve vedru chybí chuť na těžké a horké jídlo.

Stropní ventilace je efektivní volbou na horké dny, JeffKrammer/Flickr.com

Využití techniky

Tzv. technické chlazení může být u rodinných domů hodně náročné, ale zateplení fasády má v dlouhodobém měřítku svůj účel – v létě nepustí dovnitř horko, v zimě zase chlad. Nejen pro komerční prostory, ale i pro domácnosti dnes je vhodné ochlazování prostoru klimatizací. Existují cenově dostupné varianty, vhodné pro domy a byty. A takový ventilátor má také něco do sebe a patří k levné alternativě chlazení interiéru

Pevná klimatizace

Do bytů a rodinných domůžou dnes k mání klimatizace s jednou venkovní jednotkou, jež je propojena vnitřní jednotkou do každé místnosti. Tento typ klimatizace pracuje na bázi cirkulace. Z kompresoru ve venkovní jednotce je vytlačována chladící směs do jednotlivých vnitřních jednotek. Proudící vzduch je touto chladicí směsí ochlazován a veden ventilací do místností.

Tyto klimatizační jednotky se odlišují

  • výkonem chlazení
  • hlučností
  • stupněm automatiky
  • nastavením teploty
  • ovládáním a funkcemi
Centrální klimatizace funguje na bázi cirkulace, Pete/Flickr.com

Bez instalace a mobilně

Bydlíte-li v pronájmu, nebo nechcete nic instalovat, je vhodnější mobilní klimatizace. Ta je přenosná z jedné místnosti do druhé. Mobilní klimatizace postrádá vnější jednotku a vlastní cirkulaci chlazení si zajišťuje sama.

Lehká a levná varianta

To jsou ventilátory. K mání jsou stropní, stolní a stojanové v různých velikostech i provedeních. I ony mají odlišný výkon, funkce a ceny, které se pohybují od 500 do 5000 Kč. Činnost ventilátoru efektivně vzduch ochladí, jen není dobré je používat v místnosti s otevřeným oknem. Tím se efekt ochlazení prostoru ruší, protože dovolíme horkému letnímu žáru vstoupit dovnitř.

Úvodní obrázek: E.Dronkert/Flic­kr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality