11/8
Čistý vzduch doma je základ

Čistý vzduch doma je základ

11. srpna 2021 v 00.00, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Věděli jste, že průměrně zdravý člověk udělá 6 až 23 tisíc nadechnutí denně? Za jedinou minutu svého života se tak nadechneme v průměru 13 x a to už stojí za to přemýšlet, co vlastně vdechujeme. Kvalita vzduchu totiž výrazně přispívá k naší spokojenosti.

Jen si stačí si vzpomenout na nejrůznější alergie, epidemie viróz nebo rozličné nepříjemné zápachy a jejich dopady na náš organismus. A pandemie Covid-19 tomu všemu ještě více nahrává. Se všemi těmito projevy je dnes už možné poměrně snadno a velmi účinně bojovat a to díky čističkám vzduchu, která vzduch rychle a spolehlivě dostanou do té nejlepší kondice.

Víte, že sofistikované filtry čističek vzduchu dokážou odstranit až 99,9 % škodlivin? Ing. Kamila Trávníčková, Business Development Director české značky elektrospotřebičů Concept k tomu dodává? „ Zachytí prachové částice, alergeny, pyl, prachový kouř i srst zvířat a zlikvidovat umí také bakterie a viry. Skvěle se tak hodí jako účinná zbraň ve všech domácnostech alergiků a astmatiků a všude tam, chceme dýchat zdravý vzduch. Mnohé modely jsou navíc takové 2v1 a vzduch umí například také zvlhčit nebo ionizovat.“

Volte dle velikosti místnosti

Čističku vzduchu je vždy nutné volit vzhledem k velikosti místnosti. Vzduchový výkon musí být nejméně 1,5krát větší než objem místnosti a počítat musíme i s tím, že stejně jako klimatizace funguje i čistička nejlépe v uzavřeném prostoru. Prostory, které jsou průchozí nebo kde se trvale větrá, jsou pro její umístění zcela nevhodné. Ideálně by čistička vzduchu měla být umístěna uprostřed mezi oknem a dveřmi na stěně, na poličce nebo skříňce. Vždy ale musíme dbát na to, aby vzduch mohl správně cirkulovat. Je samozřejmě nezbytné se o čističku správně starat a podle instrukcí ji pravidelně čistit.

Perfect Air od Conceptu

Perfektní vzduch můžete doma, na chatě i jinde mít z českou značkou elektrospotřebičů Concept. Ta nabízí čističky vzduchu ve své produktové řadě Perfekt Air. Všechny její výrobky jsou „chytře vymyšleny pro život“ a nabízejí celou řadu moderních praktických funkcí, díky kterým skvěle pracují téměř sami. Všechny přístroje je navíc možné ovládat mobilní aplikací ConceptHome, dálkovým ovladačem nebo přímo tlačítky na těle přístroje.

Vybrali jsme pro vás několik Concept tipů

CA3000 PERFECT AIR SMART

Čistička vzduchu CA3000 PERFECT AIR SMART se zvlhčovačem Má 7násobnou filtraci, UV lapmu, ionizátor, senzor znečištění a také zabudovaný zvlhčovač s kapacitou 1,3 litru. Nabízí 8 rychlostí čištění vzduchu a vhodná je do místnosti o velikosti až 60 m2. Čističku lze snadno přemisťovat, vybavena je časovačem s nastavením až na 12 hodin a také praktickým nočním režimem, který se ve tmě aktivuje automaticky. Cena: 9 999 korun.

CA2000 PERFECT AIR SMART

Čistička vzduchu CA2000 PERFECT AIR SMART Elegantní černá novinka má 7násobnou filtraci, UV lampu a ionizátor a je vhodná do místnosti o velikosti až 40 m2. Disponuje 3 rychlostmi čištění vzduchu, časovačem, speciálním nočním režimem i senzorem prachových částic s LED displejem. Sama se přihlásí o výměnu prachových filtrů a díky různému barevnému podsvícení budete mít perfektní přehled o aktuálním znečištění vzduchu. Cena: 6 999 korun.

CA2010 PERFECT AIR SMART

Čistička vzduchu CA2010 PERFECT AIR SMART Vedle 5stupňové filtrace, UV lampy i ionizátoru se může pochlubit také speciálním aroma zásobníkem, díky kterému navodíte příjemnou voňavou atmosféru kdekoli. Stačí přidat pár kapen vonné nebo léčebné esence a o ostatní se postará čistička sama. Přístroj je vhodný do místnosti o velikosti až 45 m2, má časovač, 3 rychlosti čistění, noční režim, senzor prachových částic i ukazatel znečištění. Cena: 7 999 korun.

CA1030 PERFECT AIR SMART

Čistička vzduchu CA1030 PERFECT AIR SMART Nabízí 4 stupňovou filtraci vzduchu, 3 rychlosti čištění a časovač od 1 do 8 hodin (a v mobilní aplikaci neomezeně). Velmi praktický je i její senzor kvality ovzduší a funkce připomenutí výměny filtrů. Navíc tahle čistička vzduchu váží něco málo přes 5 kilogramů, takže ji snadno odnesete, kam bude potřeba. Cena: 4.499 korun.

Více o čističkách značky concept najdete na www.my-concept.cz

Zdroj foto: Concept

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality