19/1
Domy na klíč do 1 milionu / Komfort za rozumnou cenu

Domy na klíč do 1 milionu / Komfort za rozumnou cenu

19. ledna 2011 v 22.30, Nové domy

Sponzorované odkazy

Tip: Akční letáky obchodů a supermarketů.

Dá se v domě na klíč do 1 milionu komfortně bydlet? Splňuje takový dům za cenu bytu rodinné standardy? Cena domu je na rozdíl od ceny bytu ovlivněna mnoha faktory. Mimo samotné rozhodnutí, zda si ho nechá člověk postavit na klíč od firmy nebo se do jeho budování pustí sám, je cena domu odvislá od velikosti zamýšlené stavby, použitého materiálu, dispozice domu, návrhu projektu a pozemku.

Ačkoli je ČR považována ve stavitelství za konzervativní zemi, ve které se preferují klasické mohutné cihlové domy, nová generace dává přednost cenově i energeticky úspornějším variantám. Výjimkou již nejsou menší dřevěné či montované domy, tolik oblíbené na jihu Evropy nebo v Nizozemí, nebo stavby, ve kterých se hojně využívá dřevo, hlína nebo sendvičový systém betonové konstrukce. Cena montovaného domu se i díky lepšícím se technologiím stále klesá – domy na klíč do 1 milionu tak již nejsou záležitostí mladých dobrodruhů.

Domy na klíč do 1 milionu: Stále častější bydlení

Cena domu na klíč je ovlivněna i vnitřní dispozicí domu. Jinak řečeno, čím méně nevyužitého prostoru, chodbiček a příček, tím levnější dům. Obecný trend v domech na klíč do 1 milionu je co největší obytný prostor na co nejmenší zastavěné ploše, což uživatelům domu mimo nízké ceny poskytuje o tolik potřebný větší životní prostor. Cenu domu snižuje i vtip uživatelů ve výběru sanitární keramiky, dlažby, oken, kování apod.

Než se však do stavby s firmou v zádech pustíte, je důležité si uvědomit, jaký model domku si zvolíte a kde bude stát. Typové modely domů na klíč jsou výrazně levnější a jejich výhodou je i fakt, že už při pohledu do katalogu budete vědět, jak váš vysněný dům bude vypadat. Naopak, zaplatíte-li si návrh projektu u architekta, může se vám stát, že onen architekt vám navrhne dům, kterých jsou v okolí mraky. Jedinou přidanou hodnotou bude cena za jeho čas při tvorbě projektu. Stejně tak je důležitý je výběr místa pro stavbu domu na klíč do 1 milionu. V okolí Prahy nebo v lukrativních rekreačních oblastech je obyvklé, že cena pozemku přesáhne cenu vlastní stavby.

Počítejte s krizí

Nepatříte-li mezi lidi, které zasáhla ekonomická krize, je stavba domu v současné době správnu volbou. Ceny typových projektů domů klesají, cena pozemků přinejhorším zůstává stejná… Domy na klíč do 1 milionu jsou tou správnou variantou.

zdroj: http://www.liberalreality.cz, http://www.mmodernedomy.sk, http://www.laminexd.cz, http://www.rodinne-domky.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality