23/4
Balada o světlíkách

Balada o světlíkách

23. dubna 2015 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Okna, Služby, Střechy

Sponzorované odkazy

Víte co jsou světlíky? Světlík je malá nenápadná část vašeho bydlení, jež se může stát pěkným a vkusným doplňkem vašeho domu či bytu, který přivede do temných zákoutí domova a bydlení více světla.

Když se řekne světlík

Jsou to v podstatě malá a mnohdy velmi pěkná, stylová a designová okna a okénka, která jsou vsazená do plochých střech a střech s mírným sklonem.

A existuje hned několik druhů těchto světlíků:

  • světlíky statické, bez možnosti otevření
  • světlíky dynamické, které lze manuálně otevírat
  • dále světlíky dynamické na elektrické ovládání
  • a pak jsou tu ještě tak zvané střešní výlezy na střechu
YokuSekimora/Flickr.comYokuSekimora/Flickr.com

Není světlík jako světlík

Ano, samozřejmě již dle zmíněných druhů světlíků lze říci, že není světlík jako světlík. Jenže nejen podle druhu a typu, tedy dle toho, zdali je statický, dynamický, s elektrickým ovládáním nebo jde ryze o výlez na střechu. Světlík může být velmi fádní a jaksi hodně jednotvárnou záležitostí, anebo se naopak může stát krásným vkusným výtvorem a doplňkem bydlení.

Podstatné je zpracování a provedení, odpovídající i náročným podmínkám využití. Důležitý je propracovaný design a vkusná barva, které spolu odpovídají typu bydlení, stylu i barevnému ladění prostoru a doplňků v něm. A nejpodstatnější jsou kvalitní a trvanlivé technologie a vhodné, precizně propracované parametry.

Co světlíky nabízí?

  • Všechny druhy světlíků mohou být čiré, nebo s fóliovou (clonící, protisluneční) krytinou.
  • Dynamické světlíky mají buď mechanické (ruční) otevírání a zavírání, anebo dálkově – elektrickým ovladačem, který je v mnoha případech ještě ve „vyšším technologickém levelu“ možno časovat a naprogramovat na určitou dobu otevírání a zavírání.
  • A ty skutečně komfortní jsou vybaveny dešťovým senzorem, anebo elektricky ovládanou roletkou.
GuliaSanchez/Flickr.comGuliaSanchez/Flickr.com

Kam se hodí?

Světlíky se hodí všude tam, kde nejsou klasická okna, k prosvětlení tmavých prostorů. Mohou však být rovněž přídavkem k oknům ve větších a hlubších místnostech a prostorách. Ty dynamické poslouží k ventilaci (odvětrávání) jinak nevětratelných částí domu či bytu.

Jak světlík opatřit?

Jestliže si netroufáte na montáž světlíku sami, je ideálním řešením udělat si „průzkum trhu“ ve vašem okolí a vybrat si kvalitní (ideálně certifikovanou) montážní firmu. Tu následně kontaktovat. Máte tak jistotu že získáte kvalitní a profesionální služby. Dnes je běžné, že vám firma na základě vašich požadavků vypracuje cenovou nabídku a až na jejím podkladě se rozhodujete o další spolupráci.

Úvodní obrázek: Seier/Flickr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality