20/9
Mobilní domy na kolech / Řešení pro ty, kteří chtějí bydlet nezávisle

Mobilní domy na kolech / Řešení pro ty, kteří chtějí bydlet nezávisle

20. září 2009 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Falešná maringotka, symbol americké nižší třídy, budka pro samotáře, bláznivá alternativa holandských, francouzských a anglických podivínů – to je jen několik málo přízvisek, které si domy na kolech vysloužily u příznivců masivních stavebních základů a milovníků studených podsklepení s kotelnou a úložištěm na dřevo. Je sice pravda, že domy na kolech nemohou plně nahradit okálové vily na Ostravsku či renovované mlýny ve Středočeském kraji, na druhou stranu domy na kolech těmto stavením ani konkurovat nechtějí.

Domy na kolech nabízejí velice komfortní náhradu rekreačních chat, menších domků k přechodnému, mobilnímu bydlení a je také zajímavá možnost využití jako malé provozovny či kanceláře. Mobilní dům je opatřen ocelovým podvozkem s malými koly, výsuvnými podpěrami a odnímatelným klasickým závěsným zařízením za osobní automobil, což umožňuje jeho rychlou mobilitu na krátkou vzdálenost – tedy není pevně spojen se zemí. Díky tomu nepotřebujete stavební povolení, vlastně jenom parkujete. V případě pevného spojení mobilního domu se zemí či připojení na inženýrské sítě je potřeba podat ohlášení o umístění, příslušnému stavebnímu úřadu.

Mobilní domy na kolech v ČR

V počátcích éry domů na kolech v ČR se objevovaly hlasy, že pro české prostředí nejsou mobilní domy vhodné pro trvalé bydlení, a to jak po stránce dispoziční, tak estetické. Tyto hlasy jsou však dnes již v menšině a obliba těchto domů v posledních letech stoupala přímou úměrou s poměrem cena-kvalita dnešních klasických zděných domů. Domy na kolech tak jsou dnes určeny k rekreačnímu, přechodnému i trvalému bydlení.

Nejvíce domů na kolech najdeme v kempech a osadách, na soukromých pozemcích, a hlavně tam, kde je omezena pevná výstavba. Na rozdíl od karavanů*** jsou však **domy na kolech větší a prostornější, plně zařízené moderním nábytkem v běžné velikosti a přitom stále na kolech, kdykoli připraveny k přesunu (stěhování, prodej, zátopové oblasti atd.). Mobilní domy nabízejí komfortní bydlení, plně srovnatelné s běžným bytem. Vybavení většinou zahrnuje sedací soupravu, jídelní kout, nábytkovou stěnu, kuchyňskou linku, sporák s troubou, lednici, dvojlůžko, skříně, umyvadlo, sprchový kout i WC, častá je i plynový krb.

Ceny domů na kolech se liší podle typu, velikosti i výbavy. Nejlevnější domy na kolech se dají pořídit od devadesáti tisíc korun, nové celoroční od čtyř set tisíc, velké luxusní za milion i více. Na financování se nedá použít úvěr ze stavebního spoření, možný je však leasing nebo spotřebitelský ú­věr.

zdroj: http://www.marvel-mobilnidomy.cz, http://www.bivakhouse.cz, http://www.mobilehomes.lv, http://www.zastreseno.cz, http://www.campingfrymburk.cz, http://www.i-bazar.czhttp://bydleni.idnes.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality