18/3
Moderní rodinné domy

Moderní rodinné domy

18. března 2010 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Pod pojmem moderní rodinné domy si každý z nás vybaví úplně něco jiného, odlišného. Pro někoho to mohou být bungalovy, pro jiného patrové domky, pro dalšího luxusní, velkoprostorové vily. Někdo dá přednost klasické zděné stavbě, jiný zase moderní nízkoenergetické nebo montované dřevostavbě. Ať tak či onak, o kvalitě domku rozhoduje důkladně zpracovaný projekt, který dokáže ovlivnit celkový prostor stavby a tím eliminovat jeho provozní náklady.

Modernost rodinných domů zpravidla soudíme podle jejich exteriéru, tedy fasády, typu oken, oplocení, zahradní architektury a vybavení. Podle exteriéru domu je zpravidla souzen i jeho interiér, avšak ne vždy je tomu tak. Trendy v architektonice rodinných domů se rok od roku mění, aktualizují a na trhu se objevují nejen nové stavební materiály, ale také stavební styly.

Všeobecně můžeme říci, že za moderní rodinné domy jsou považovány ty, které nevynikají pouze svým externím vzhledem, nýbrž i vnitřními technickými vlastnostmi. Tím jsou myšleny především úspory stavebních nákladů, nízké provozní náklady (zejména náklady spojené s elektřinou a výtopným systémem).

Aktuální trendy ve světě bydlení

K současným trendům ve světě moderního bydlení patří jednopodlažní rodinné domky, typu bungalov. Jejich značnou nevýhodou však je velká zastavěná plocha, která většinu potenciálních majitelů od jejich výstavby odradí. Bungalovy však disponují řadou předností. K největším patří bydlení v jednom podlaží a snadný bezbariérový přístup. Jiným naopak bydlení v bungalovu nemusí vyhovovat, a to především pro nedostatek úložného prostoru (bez podsklepení a půdy).

K moderním trendům patří stavby na bázi dřeva, které vykazují dlouhodobou životnost, výborné tepelně izolační vlastnosti, čímž splňují základní požadavky na moderní bydlení. K dalším plusům dřevěných staveb patří poměrně krátká doba výstavby, větší užitná plocha a výborná cenová dostupnost.

Návod na to, jak mají vypadat moderní rodinné domy tedy neexistuje, a tak výběr necháme na každém z nás. Vybírejme domy tedy nejen podle vzhledu, ale i podle maximálního uživatelského komfortu.

zdroj: www.flickr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality