28/5
I oplocení podléhá módě

I oplocení podléhá módě

28. května 2015 v 00.00, Chaty a chalupy, Nové byty, Nové domy, Ploty, Zahrada

Sponzorované odkazy

Ploty a oplocení objektů – rodinných domků a zahrad, i firem, je dnes běžnou součástí života. Jaký by měl být plot, aby řešil nejen ohrazení daného prostoru, ale i soukromí?

Koupíte dům či pozemek

A ten není oplocen, anebo sice je, jenže plot je zchátralý, starý, nevzhledný a poškozený. V obou případech je řešení správného a vhodného plotu nejen důležité, ale hlavně nezbytné. U jakéhokoliv pozemku se tento oplocuje na vymezených hranicích. U starého plotu je to jednoduché, tam plot instalujeme na místo starého. U nových oplocení je nutno dbát na přesně vymezené hranice, abychom nezasáhli do prostoru majitelům okolních pozemků.

LoriLStalteri/Flickr.com

LoriLStalteri/Flickr.com

Na stavbu plotu není zapotřebí ohlášení stavby, ani žádné stavební povolení. K oplocení postačí územní souhlas, či územní rozhodnutí.

MichaleCoghlan/Flickr.com

MichaleCoghlan/Flickr.com

Samo oplocení může mít různý charakter

  • Zděný plot – umožňuje zcela nerušené soukromí, je sice náročnější na vybudování – časově i finančně, ale je velmi pevným oplocením.
  • Ohrada je oplocení spíše budované na statcích a zemědělských usedlostech, kde jsou ve venkovním výběhu mimo stáj hospodářská zvířata, která tak mají vymezený prostor, neničí okolní rostlinstvo a naopak k nim nemá volný přístup škodná.
PeterPearson/Flickr.com

PeterPearson/Flickr.com

  • Dřevěný plot – bývá klasikou na venkově u starých venkovských stavení, u dřevěnek, chalup či chat.
  • Drátěný plot pak slouží coby oplocení nejvíce – je oblíben ve značné míře nejen u samotných zahrádek (ať už samostatných, nebo v koloniích), ale i u rodinných domů a také oplocení různých komerčních prostor.
Camdriul/Flickr.com

Camdriul/Flickr.com

  • Živý plot, zelený plot – stále oblíbenější obdobou, která je spíše dekorativním typem a nevyužívá samostatně, ale v kombinaci s drátěným č podobným oplocením, u něhož zaručí soukromí a zútulní ohraničený prostor svojí zelení.
  • Drátěný plot s kamennou výplní, to je v současnosti nejoblíbenější varianta. Vypadá velmi zajímavě a zároveň je stabilním způsobem ohrazení pozemku.
  • Pak ještě existují nejrůznější kombinace materiálů – kámen, či zdivo s dřevem, zděné základy s uměleckým kováním, atp.
ThomasKohler/Flickr.com

ThomasKohler/Flickr.com

  • Také jsou v kurzu ploty s bezpečnostními prvky, jako jsou kamery, čidla, či s mechanickými bezpečnostními zábranami.
  • Nejméně využívaným způsobem oplocení je ryze želený trubkový plot.

Úvodní obrázek: Fox_and_fern/Flic­kr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality