29/6
Pergola je IN a prima pohodlí k relaxu na zahradě

Pergola je IN a prima pohodlí k relaxu na zahradě

29. června 2015 v 00.00, Chaty a chalupy, Nové domy, Ploty, Služby, Zahrada

Sponzorované odkazy

Na žádné správné zahradě by neměla chybět pergola. Je synonymem pohodlí, relaxu a půvabu soukromí zeleně.

Zahradní pergola je jakousi prodlouženou rukou domu a jeho součástí, která nabízí možnost posezení s přáteli a rodinou venku a přitom v soukromí vlastní zeleně, na čerstvém vzduchu. Navíc domu dodává punc domáckosti a je příznakem toho, že obyvatelé rádi využívají k relaxu vše, co jim nemovitost nabízí.

BevWagar/Flickr.com

Pergola nejen k posezení

Ale taková správná pergola se nemusí využívat jen jako funkční zastřešené posezení venku. Naopak, může sehrát roli i jako součást zeleně – podpěra okrasných keřů, zelených převisů a vinoucích se rostlin. Pergola je tedy slušivým zahradním šperkem domu – a že mu sluší, je bez debat. A to ať je jakákoli.

Gralbeard/Flickr.com

A kde ji pořídit?

  • Pergolu lze zakoupit v dílech, jako stavebnici, a jen si ji na zahradě sestavit a zkompletovat. To je nejjednodušší možnost, a velmi variabilní, nabízející mnoho možností sestav.
  • Nebo si ji můžete nechat vyrobit na míru přesně dle přání v materiálu i provedení u subjektu, který takovou službu nabízí.
  • Existuje nepřeberné množství firem, které tento kus zahradního vybavení nabízející – hotový či k výrobě na zakázku. Pro hotovou pergolu je nejjednodušší cesta zajít do hobbymarketu, či zahradního centra, kde máte na výběr různé tvary, materiály i provedení.
JamesBreitmun/Flickr.com

Jak vybrat?

  • Určitě pergolu volíme dle propozic pozemku, účelu a záměru jejího využití, zohledníme také podmínky a rozložení zahrady, a dobře promyslíme její umístění.
  • Má li být pergola především relaxační částí posezením, přiklání se povětšinou jednou stranou k domu, ale nemusí to být pravidlem. Někdo má raději umístění ve volním prostoru zahrady.
  • Je li přístřeškem pro vůz, bývá pergola umístěna u vstupu do domu a zahrady, tedy u vrat.
  • Naopak, má li být přístřeškem pro uschování nářadí, náčiní, otopu, či dalšího zahradního vybavení, bývá postavena v zadním traktu zahrady,
Peblespair/Flickr.com

Pergola může tedy mít mnoho podob a provedení, a sloužit jako funkční zázemí na zahradě, k posezení, pro podporu rostlin, k úschově materiálu, dřeva, nářadí či vozu, ale i jako součást plotu pozemku.

Zdroj foto: MichelCohlan/Flic­kr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality