10/8
Solární sprcha - ideální tip do zahrady pro horké dny

Solární sprcha - ideální tip do zahrady pro horké dny

10. srpna 2015 v 00.00, Chaty a chalupy, Nové domy, Zahrada

Sponzorované odkazy

Solární nemusí být jen panely na střechu k výrobě elektřiny či k ohřevu vody pro domácnost. Solární zařízení můžete užívat i na zahradě – třeba solární osvětlení zahrady ve formě různých lampiček, anebo v horkých nech přijde velmi vhod solární sprcha – a nejen k bazénu!

Ano, solární sprcha je prima nápad, který se hodí nejen v horkých letních dnech k umytí a osvěžení, a nemusíte ani mít na zahradě bazén, i když k němu je tato sprcha hodně praktická.

Sprcha přímo solární

Již přívlastek solární dává znát, že se nejedná o obyčejnou zahradní sprchu, ale velmi ekologický zdroj teplé vody. Když samotnou zahradu doplníte solární sprchou, máte vystaráno o zahradní venkovní zdroj k umývání i osvěžení v létě.

Solární sprcha u bazénu

Pro vstup do bazénu je vhodné se vždy předtím osprchovat. Snižuje se tím markantně podíl nečistot zanesených do bazénu, a tím pádem i četnost čištění a využití bazénové chemie. Se sprchou před koupáním v bazénu si usnadňujete samotnou péči o bazén. A se solární sprchou je to bezplatné a ekologické zároveň.

Jak to funguje?

Solární sprchy mají různý design a provedení, a tak u některých solárních sprch je zásobníkem vody tělo a u jiných základna, či podstavec. Zásobník na vodu je tím pádem různě velký a pojme tak odlišné množství objemu vody. Tato voda se zahřívá slunečním zářením, a v hodně horkých dnech může její teplota dosáhnout až 60°C. To není vůbec špatné, co říkáte? Navíc některé solární sprchy mají i mísící baterie, díky nimž si regulujete a mícháte teplotu dle svých potřeb.

A co je na výběr?

Solární sprchu můžete mít pevnou nebo přenosnou. Pevná je přišroubována či jinak ukotvena k pevnému povrchu, jímž může být jak dlažba, tak třeba dřevěná podlaha, či jen patník z betonu v travnatém porostu. Přenosné mají tu výhodu, že jimi lze manipulovat a přemisťovat je. Ty mívají zásobník na menší objem vody, než pevné solární sprchy a jsou vybaveny spirálovým absorbérem, přičemž bývají konstrukčně jednodušší. Materiálem, který se nejvíce využívá na solární sprchy je hliník, plast a u některých sprch jsou její části či prvky chromované, někdy i v kombinaci s dřevem .

Na kolik to přijde?

Solární sprchy nejsou nijak finančně náročnou investicí, a cena se odvíjí od objemu zasobníku vody, materiálu z něhož je vyrobena a samozřejmě dle výbavy, kterou sprcha má. Cenová relace se tudíž pohybuje u jednoduchých kousků od 1800,– do 4000,– Kč, přes ty sofistikované okolo 5000,– až 7000,– Kč až po ty opravdu luxusní v rozmezí 7 000 až 15000,– Kč.

Kam s ní?

Umístění sprchy dobře zvažte, obzvláště budete li si pořizovat pevnou variantu. Ideální místem pro solární sprchu je ta část zahrady kam dopadá nejvíce slunečních paprsků, ale zároveň to není větrné místo. Pak máte k dispozici teplou vodu po celý den a to od jara až podzimu. Ukotvení ani napojení na vodovodní řad není nic složitého.

Úvodní obrázek: BarryJohnson/Flic­kr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality