5/6
Jak přečkat horké léto na zahradě? Pořiďte si zahradní sprchu!

Jak přečkat horké léto na zahradě? Pořiďte si zahradní sprchu!

5. června 2018 v 00.00, Zahrada

Sponzorované odkazy

Všeobjímající horko, žhavé sluneční paprsky a vzduch prosycený vedrem. To jsou znaky léta, každoročně stále teplejšího a teplejšího. Tak proč si je nezpříjemnit zahradní sprchou která vás osvěží?

Nemusíte na své zahradě rovnou stavět bazén. Je to často hodně nákladné, samotný bazén zabere hodně místa a k němu musíte mít čistící techniku a vhodnou chemii do vody v bazénu. Horko v létě může lehce vyřešit i zahradní sprcha, je to mnohem levnější varianta nežli bazén a sloužit vám může dlouhé roky. Typů sprch na zahradu je mnoho, ale my doporučujeme novinku, která má stále větší oblibu i v českých luzích a hájích, a to sprchu solární.

Solární sprcha

Samozřejmě prvotní náklady i na sprchu nějaké jsou, ale když si spočítáte náklady na bazén, filtrační zařízení s chemií do bazénu, i mechanickou údržbu vody (od listí a nečistot ze vzduchu) vyjde vám suma mnohem nižší. Taková dobře instalovaná solární sprcha na vhodném slunečném místě, kde bude dostatek slunečních paprsků k tvorbě energie, vám může ušetřit stovky korun za rok.

Jak přečkat horké léto na zahradě? Pořiďte si zahradní sprchu! (http://www.realitymag.cz)

Pozitiva solární sprchy

Deviza je ale i v značném zpříjemnění letního pobytu u domu na zahradě, ale také na chatě, nebo chalupě. Současný trh nabízí množství různě technicky a technologicky řešených solárních sprch od těch nejjednodušších až po ty opravdu vychytané s důmyslným systémem. Ty pokročilé dokáží ohřát větší objemu vody a také lépe šetří energii.

Co je solární sprcha?

Je sprchou, která má akumulační zásobník s určitým objemem, většinou od 15 do 40 litrů, který dokáže ohřát vodu. Voda přichází do akumulačního zásobníku ze spojky hadice, případně skrz kulový ventil. Cestou k akumulačním zásobníku se studená voda ohřívá tím, že proudí otevřeným prostorem solární sprchy, který je celý zahříván slunečními paprsky. Voda proudí od spodní části sprchy směrem nahoru a mísí se s již zahřátou vodou v akumulátoru. Poté vytéká sprchovou růžicí při zapnutí ven – na vás pod sprchou.

Solární sprchy jsou vyrobeny z kovu (hliník) v kombinaci s nerez sprchovou hlavicí. Některé mají v packu i zástěnu ze dřeva, která brání v pohledech okolí, ale i směřuje vodu do určitého místa. Takové jsou většinou ukotvitelné do podlážky, též většinou dřevěné. Dřevo je hygienický a příjemný materiál, který se dobře udržuje. Existují ovšem i solární sprchy jednoduché s integrovaným podstavcem, podobným podstavci stojací lampy.

Mnohé solární sprchy jsou vybaveny řízeným mixem studené a teplé vody, kohoutkem k oplachu nohou, regulátorem vstupu vody do sprchy, možností vytažení držáku nebo hlavice ze stojanu. Ceny solárních sprch se pohybují od jednoduchých zařízení za ceny okolo dvou tisíc korun přes průměrné sprchy v cenách okolo deseti až patnácti tisíc korun až po vychytané sprchovací systémy za ceny přes dvacet do třiceti tisíc korun.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality