15/2
Požární hlásič jako nezbytný prvek bezpečnosti vaší domácnosti

Požární hlásič jako nezbytný prvek bezpečnosti vaší domácnosti

15. února 2017 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Nejen o nedávno proběhlých vánočních svátcích, ale i každodenně může být hlásič požáru pomocí před rozsáhlým požárem se zdevastujícími následky pro majetek i zdraví.

Náladové intimní osvětlení svíčkami si dopřáváte po celý rok, nejen o vánocích. Je to příjemné a pohodové ladění vašich chvilek, v užším či širším kruhu, nebo i o samotě. Relax při plamenu svíčky, s příjemnou hudbou může být antistresorem po dlouhém náročném dni. Ovšem může se stát i nebezpečným v případě špatně zajištěných svíček či svíčky.

Zrovna tak z příjemného vaření, kdy se těšíte na dobrou baštu, se může při troše nepozornosti stát fatálním a ničivým požárem. Abyste se těmto hrozbám vyhnuli, mějte doma hlásič požáru a také hasicí přístroj. Vyhnete se mnohem horším následkům, než si umíte představit.

Požární hlásič alias autonomní hlásič kouře, funguje na bázi detekce ohně (či kouře) v prostoru a spuštěním akustického signálu. Nechcete li mít v každé místnosti jeden, vyberte ve svém příbytku centrální místo, ideálně předsíň či chodbu. Většinou do ní vedou všechny pokoje.

Mnohé jsou k mání v hobby marketech typu Obi, Bahuhaus, Baumax, atp. Vyjdou od 300 Kč výše, dle parametrů a funkcí. Jsou většinou na baterii, která se musí kontrolovat (optické signalizační červené světlo) a zhruba po roce baterii vyměnit. To si pohlídejte, abyste nespoléhali na hlásič a on měl třeba vybitou baterii.

V novostavbách je od roku 2008 zákonem zakotvena povinnost instalace autonomních hlásičů do všech nově zkolaudovaných domů, bytových i rodinných. Určitě by bylo ideální, kdyby tyto požární hlásiče byly i ve starších domech a bytových jednotkách.

V současnosti je tenhle malý kousek samozřejmou součástí vybavení bytů a domů v mnoha státech Evropy. Kupříkladu v severských zemích (Norsko, Finsko a Dánsko) tvoří až 70% běžného základního vybavení.

Přidáte se k nim i vy?

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality