15/10
Podzim přichází v plné síle, je čas na podzimní práce na zahradě

Podzim přichází v plné síle, je čas na podzimní práce na zahradě

15. října 2021 v 00.00, Zahrada

Sponzorované odkazy

Počasí se změnilo, ráno již propukají mrazíky, ve vyšších polohách dokonce padal i sníh. Pokud jste již svoji zahradu na podzim již nepřipravili, tak nyní je nejvyšší čas. Víte, co vše je nutno udělat?

Co vše udělat na podzim na zahradě?

  • zabezpečit zahradní nábytek před deštěm i mrazem
  • ošetřit a zazimovat zahradní techniku a náčiní
  • zazimovat rostliny a udělat podzimní výsadbu
  • uklidit vše, co je na zahradě potřeba
    Podzim přichází v plné síle, je čas na podzimní práce na zahradě  (http://www.realitymag.cz)

Zabezpečení zahradního nábytku před deštěm i mrazem

Nejprve naimpregnujte všechen nábytek ze dřeva, (lavice, lavičky, stoly, houpačky, židle a křesla). Impregnujte je olejem, navoskujte, nalakujte ochranným lakem tak, aby byl zahradní nábytek chráněn před vlhkostí i mrazem. Nezapomeňte také takto ošetřit zahradní domky, kolny, altány, pergoly. Pokud můžete, tak něco ze zmíněného i přikryjte speciálními kryty, či plachtami. Obojí, které jsou k mání v hobby marketech.

Ošetření a zazimování zahradní techniky a náčiní

Údržba zahradního nářadí a dalšího vybavení před zimou je velmi důležitá. Očistěte, umyjte, otřete a uložte vše do sucha, pokryjte poškozená a poškrabaná místa náčiní antikorozním přípravkem, dřevění části naimpregnujte. Mimo techniky a zahradního náčiní neopomeňte očistit a uložit ani gril, dětské domky, mobilní hřiště a pískoviště. Hrábě, motyky, zahradnické nůžky, sekačky, pily, to vše patří do zahradního domku, či dílny. Tyto objekty vám usnadní úklid a uskladnění veškerého vybavení, které na podzim ze zahrady odstraňte.

Podzim přichází v plné síle, je čas na podzimní práce na zahradě  (http://www.realitymag.cz)

Zazimování rostlin a podzimní výsadba

Podzim na zahradě může být hodně mrazivý, proto zcela jistě zazimujte rostliny. Co máte v květináčích, přeneste do altánů, uzavřených pergol a teras, či do domu. Nezapomeňte ani na ochranu stromů a keřů. Mnoho druhů rostlin je mrazuvzdorných, ale ty choulostivé ochraňte. Ideálně zakryjte kořeny a půdu okolo rostliny mulčovací kůrou a vršek rostliny svažte, aby ji nepolámal mráz a sníh a poté zakryjte geotextiliemi. Než budou první mrazy, vše dobře zalévejte.

Podzimní výsadba

Ano, i na podzim je čas na výsadbu a přesazování jehličnatých a stálezelených rostlin. Vysadit lze před prvním mrazem cibuloviny, okrasné rostliny a podzimní květiny. Doplňte to přesazováním jehličnatých a ovocných keřů. Po prvním mrazu již toto neřešte. Vezte, že rostliny vysazené na podzim, vás po zimě odmění krásnou zelení.

Podzim přichází v plné síle, je čas na podzimní práce na zahradě  (http://www.realitymag.cz)

Ukliďte vše, co je na zahradě potřeba

Nezapomeňte na zazimování jezírka, i rostlin a rybek v něm. Přemístěte rostliny a ryby do místnosti s vhodnou teplotou, kde mohou bezpečně přezimovat, a zakryjte vodní hladinu sítí. Posekejte také trávník, ten lze totiž sekat tak dlouho, dokud tráva roste (cca do listopadu). Na zimu by měla být tráva posečena na výšku cca 5 cm. Kratší tráva by mohla oslabit a být poškozena mrazy. Také stojí za to ošetřit trávník vertikutátorem, a tak jej provzdušnit.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality