15/10
Podzim přichází v plné síle, je čas na podzimní práce na zahradě

Podzim přichází v plné síle, je čas na podzimní práce na zahradě

15. října 2021 v 00.00, Zahrada

Sponzorované odkazy

Počasí se změnilo, ráno již propukají mrazíky, ve vyšších polohách dokonce padal i sníh. Pokud jste již svoji zahradu na podzim již nepřipravili, tak nyní je nejvyšší čas. Víte, co vše je nutno udělat?

Co vše udělat na podzim na zahradě?

  • zabezpečit zahradní nábytek před deštěm i mrazem
  • ošetřit a zazimovat zahradní techniku a náčiní
  • zazimovat rostliny a udělat podzimní výsadbu
  • uklidit vše, co je na zahradě potřeba

Zabezpečení zahradního nábytku před deštěm i mrazem

Nejprve naimpregnujte všechen nábytek ze dřeva, (lavice, lavičky, stoly, houpačky, židle a křesla). Impregnujte je olejem, navoskujte, nalakujte ochranným lakem tak, aby byl zahradní nábytek chráněn před vlhkostí i mrazem. Nezapomeňte také takto ošetřit zahradní domky, kolny, altány, pergoly. Pokud můžete, tak něco ze zmíněného i přikryjte speciálními kryty, či plachtami. Obojí, které jsou k mání v hobby marketech.

Ošetření a zazimování zahradní techniky a náčiní

Údržba zahradního nářadí a dalšího vybavení před zimou je velmi důležitá. Očistěte, umyjte, otřete a uložte vše do sucha, pokryjte poškozená a poškrabaná místa náčiní antikorozním přípravkem, dřevění části naimpregnujte. Mimo techniky a zahradního náčiní neopomeňte očistit a uložit ani gril, dětské domky, mobilní hřiště a pískoviště. Hrábě, motyky, zahradnické nůžky, sekačky, pily, to vše patří do zahradního domku, či dílny. Tyto objekty vám usnadní úklid a uskladnění veškerého vybavení, které na podzim ze zahrady odstraňte.

Zazimování rostlin a podzimní výsadba

Podzim na zahradě může být hodně mrazivý, proto zcela jistě zazimujte rostliny. Co máte v květináčích, přeneste do altánů, uzavřených pergol a teras, či do domu. Nezapomeňte ani na ochranu stromů a keřů. Mnoho druhů rostlin je mrazuvzdorných, ale ty choulostivé ochraňte. Ideálně zakryjte kořeny a půdu okolo rostliny mulčovací kůrou a vršek rostliny svažte, aby ji nepolámal mráz a sníh a poté zakryjte geotextiliemi. Než budou první mrazy, vše dobře zalévejte.

Podzimní výsadba

Ano, i na podzim je čas na výsadbu a přesazování jehličnatých a stálezelených rostlin. Vysadit lze před prvním mrazem cibuloviny, okrasné rostliny a podzimní květiny. Doplňte to přesazováním jehličnatých a ovocných keřů. Po prvním mrazu již toto neřešte. Vezte, že rostliny vysazené na podzim, vás po zimě odmění krásnou zelení.

Ukliďte vše, co je na zahradě potřeba

Nezapomeňte na zazimování jezírka, i rostlin a rybek v něm. Přemístěte rostliny a ryby do místnosti s vhodnou teplotou, kde mohou bezpečně přezimovat, a zakryjte vodní hladinu sítí. Posekejte také trávník, ten lze totiž sekat tak dlouho, dokud tráva roste (cca do listopadu). Na zimu by měla být tráva posečena na výšku cca 5 cm. Kratší tráva by mohla oslabit a být poškozena mrazy. Také stojí za to ošetřit trávník vertikutátorem, a tak jej provzdušnit.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality