5/1
Zdravý vzduch ve vašem příbytku

Zdravý vzduch ve vašem příbytku

5. ledna 2018 v 00.00, Nové byty, Nové domy

Sponzorované odkazy

Dýchejte i doma zdravý a kvalitní vzduch. Pomoci vám mohou nenápadné, malé i větší vychytávky. Mezi ty patří kupříkladu eukalyptový olej, aromalampy, solné svícny a lampy, nebo čističky vzduchu.

Eukalyptový olej

Seženete je v lékárně, bylinářství nebo obchůdcích se zdravou výživou. Někde tvoří i nabídku sortimentu drogérií a parfumérií. Tento olej je silně antibakteriální a de facto takovým přírodním čističem ovzduší, jež dýcháte. Napomáhá pročištění vzduchu v místnosti a také při nachlazení k uvolnění zahlenění a lepšímu dýchání.

Pár kapek eukalyptového oleje (opravdu stačí 2–4 kapky) ve zvlhčovači u topení udělá divy. Stejně tak lze pár kapek tohoto olejíčku přidat do vody v rozprašovači a zvlhčovat vzduch v místnostech. Eukalyptový olej je výborný na pročištění vzduchu pro všechny, ale především u malých dětí a miminek, jelikož je to přírodní cesta k prima čistému ovzduší v interiéru.

Aromalampy

Ty jsou dalším prvkem, jež vám zkvalitní vzduch doma. Stačí čajová svíčka, voda do aromalampy a 2–3 kapky oleje. Svíčku zapálit a pak již jen dýchat voňavý vzduch s olejem. Mimo eukalyptového oleje lze využít velmi dobře třeba citronový, jasmínový, borový, cedrový nebo jehličí a kůra jehličnanů, případně mix těchto olejů, který také existuje. Kvalitní oleje neobsahují syntetické složky, což zjistíte dle složení na obalu kde by mělo být uvedeno, že je olej 100 % přírodní. Je-li procentní složení přírodních složek nižší než hodnoty 100 %, jsou do oleje přidány syntetické prvky, a tyto oleje určitě nevolte. Na kvalitě olejů určitě nešetřete, protože to, co dýcháte je velmi podstatné pro vaše zdraví.

Solné svícny a lampy

Solná lampa a solný svícen s himalájskou solí mají ozdravný efekt. Tedy v momentech, kdy svítí dostatečně dlouho. Tento způsob je prima nejen pro zdravé osoby ale především pro alergiky a astmatiky. Obě solné alternativy fungují na bázi zahřívání solného krystalu, který se odpařuje do ovzduší a sůl přitahuje vlhkost a tu absorbuje. Podstatné ale je, že čistí vzduch a zkvalitňuje jej svými solnými výpary.

Čističky vzduchu

Jsou moderním způsobem, jak si pomoci nejen ke kvalitnímu vzduchu v domácnosti, ale odbourat postupně i některé zdravotní obtíže. Pravidelným (ideálně denním) využitím čističky si nejen zlepšíte dýchání, ale především odstraníte alergeny, prach, viry, bakterie a rapidně snížíte dopady a působnost radonu. Budete mít kvalitnější spánek, optimální krevní tlak, a dáte vale špatným náladám a zmírníte případné depky.

Čističky vzduchu mají vysoce účinné filtry, které eliminují negativní látky z ovzduší až v 99 procentech. Navíc dodávají do vzduchu záporné ionty, které mají kladný efekt na organismus člověka. Záporné ionty působí dobře na dýchání a samočištění plic, přičemž stimulují funkci štítné žlázy i ostatních žláz s vnitřní sekrecí, zefektivňují práci svalů.

Vyzkoušíte naše tipy? Který způsob zvolíte? Můžete je i kombinovat, nebo střídat.

Zdroj foto: archív autorky

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality