24/2
Jak vybrat kvalitní plastová okna?

Jak vybrat kvalitní plastová okna?

24. února 2019 v 00.00, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

O oknech začínáme uvažovat v momentě, kdy nás zaskočí roční vyúčtování za vytápění, anebo neustálé závany chladu. To ukazuje, že něco není v pořádku. Co s tím?

Jednoznačně okna vyměnit. Ale pozor! Každé výměně (čehokoliv) by měl předcházet důkladný průzkum trhu s důsledným výběrem. Určitě se nechytejte žádných velkých slev, které jsou se zimním obdobím spojeny. Zůstaňte ostražití a vybírejte pečlivě.

Ony se ty výhodné nabídky na vás hrnou ze všech stran. Ani segment plastových oken nezůstává ušetřen. A jelikož jde o docela finančně vysokou investici, neměly by pro vás být slevy prvotní ani rozhodující. Jedná se přece o váš komfort bydlení a tam jistě stojí za to si připlatit.

A protože na našem trhu najdete mnoho výrobců i prodejců plastových oken, dbejte na to, aby tato investice pro vás nebyla noční můrou. Jak tedy poznat kvalitní okna a orientovat se v široké nabídce?

Základní parametry, kterých byste si u plastových oken měli v každém případě všímat jsou výztuha, třída profilu, těsnění, kování, výrobce a správný způsob montáže.

Jak vybrat kvalitní plastová okna? (http://www.realitymag.cz)

Výztuha

Aby plastová okna dlouho a spolehlivě fungovala a zároveň těsnila, nesmí se kroutit. Z tohoto důvodu je nutné, aby měla plastová okna kvalitní výztuhu. Jinak vlivem slunečního záření, velkým formátem oken a tmavými rámy v kontextu se sluncem a zahříváním, dochází k ohybu a kroucení oken. Kvalitní výztuha zajistí oknům tvarovou stabilitu a ty vydrží sloužit desítky let.

Třída profilu

Základ plastového okna tvoří plastový profil. Dle kvality se dělí na několik tříd. K nejvyšší patří třída A, což je třída s největší tloušťkou plastu na pohledových stěnách. Upřednostňujte okna v této třídě. Proč? Protože silnější plastové stěny profilu zajistí i větší plochu svařeného materiálu. Taková okna mají i větší pevnost svařovaných rohů a větší odolnost proti vytržení vrutů, kroucení a dalším defektům.

Těsnění

Pro správnou tepelnou i zvukovou izolaci je těsnění oken naprosto zásadní. U plastových oken může být těsnění jako součást profilu svařované přímo s oknem. Tento způsob je sice levnější na výrobu, avšak v rohu okna takové těsnění vlivem svařování tvrdne a ztrácí svou pružnost. Dražší variantou je ručně vkládané těsnění, které je pružné po celém svém obvodu, tedy i v rozích, a tudíž mnohem lépe těsní.

Jak vybrat kvalitní plastová okna? (http://www.realitymag.cz)

Kování

Kvalitní kování zajišťuje dlouhodobou, snadnou i bezpečnou manipulaci při zavírání a otevírání oken, stejně jako při jejich vyklápění nebo posouvání. Kování však má vliv i na bezpečnost a odolnost proti případnému vypáčení. Kvalitní kování je to s vyšším počtem uzamykacích a uzavíracích bodů po obvodu okna.

Čím více jich je, tím snadněji půjdou okna seřídit, tzn. nastavit optimální přítlak křídel k rámům. Uzamykací body se speciálním hříbkovým čepem na křídle a uzamykacím kamenem umístěným na rámu do sebe pevně zapadnou a ztěžují vypáčení. Při výběru u dodavatele proto chtějte vidět standardně dodávané okno a nechte si ukázat umístění a typ uzamykacích bodů.

Výrobce

Nejčastější nedorozumění vzniká mezi dodavatelem a výrobcem okna. Pokud dodavatel okna přímo nevyrábí, požádejte ho o informaci o skutečném výrobci a nechte si ji také spolu s kontaktem na servisní oddělení uvést přímo do smlouvy o dílo. Budete tak vědět, kam se případně obrátit, pokud byste potřebovali záruční nebo pozáruční servis.

Jak vybrat kvalitní plastová okna? (http://www.realitymag.cz)

Montáž

Můžete si vybrat to nejkvalitnější okno od tradičního výrobce, pokud ho ovšem montážníci osadí špatně, bude to k ničemu. Jde zejména o správné ošetření připojovací spáry tak, aby si dlouhodobě uchovala výborné tepelně izolační vlastnosti. Měla by být také dostatečně zajištěna proti průchodu vlhkosti dovnitř a ven z interiéru. Nechte si proto okna odborně namontovat vyškolenými osobami,získáte tím většinou i prodlouženou záruku od dodavatele.

Pokud váháte, obraťte se na odborníky z oboru. Mezi jedny takové u nás patří bezesporu firma Vekra, a my za podnětné informace děkujeme panu Romanu Kubálkovi, obchodnímu řediteli společnosti Vekra.

Zdroj foto: Pixabay.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality