13/4
Jarní zvelebování: i fasáda je potřebuje!

Jarní zvelebování: i fasáda je potřebuje!

13. dubna 2018 v 00.00, Chaty a chalupy, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Nejen vaše osobní fasáda (obličej) potřebuje péči a pěstění či ochranu před vnějšími vlivy, vlivy počasí a slunečními paprsky. I ta vašeho domu si péči zaslouží. Odvděčí s vám maximální životností a pěkným vzhledem.

Fasáda domu je stejně jako vaše pokožka vnější vrstvou. Je vnější stěnou budovy a její konečnou úpravou. Tato fasáda bývá doplněna okny, balkonem, lodžií, francouzským oknem, dveřmi, vraty a garážovým vstupem. Každá fasáda domu je podle stylu také doplněna a rozčleněna nejrůznějšími architektonickými prvky – římsou, pilastrem, nebo lisénou. Hlavní fasáda (u starších domů) se nazývá průčelí a bývá často honosnější a architektonicky propracovanější než boční a zadní fasády. U novostaveb již bývá vzhled fasády jednotnější a průčelí se často vůbec u stavby neřeší.

Proč volit ochranný nátěr?

Každá domovní fasáda je neustále vystavena všemožným povětrnostním a klimatickým podmínkám. Tím její povrch hodně trpí. A aby vydržela vše včetně slunečních paprsků, větru, deště, mrazu anebo vlhkost obecně, je ochranný nátěr dobrou volbou. Vlhkost fasády je totiž prvním krůčkem k plísním a průniku navlhnutí i spór plísní do struktury fasády.

Ochranný nátěr fasády je tak alfou a omegou trvanlivosti, ochrany a maximální životnosti povrchu domu. Může fasádě výrazně prodloužit životnost. Nejlepší volbou je hydrofobní nátěr, ale také nanotechnologický hydrofobní nátěr.

Co vám přinese hydrofobní nátěr?

 • Ochrání fasádu domu nejen před vlhkostí, ale i výše zmíněnými povětrnostními vlivy a též před prachem, který se na fasádě neudrží.
 • Hydrofobní nátěr je bezbarvý a průhledný, není tak na závadu designu ani vzhledu domu jako takového.
 • Je trvanlivý a vydrží chránit fasádu vašeho domu celé roky.
 • Správný hydrofobní nátěr v dešti způsobuje na fasádě kapky, které z ní rychle a bez průsaku do fasády stékají dolů, a fasáda na povrchu zůstává zcela suchá.
 • Hydrofobní nátěr je prodyšný a jen brání ulpění vlhkosti, prachu a deště na povrchu.

Nanotechnologický hydrofobní nátěr

Existují ještě o level vyšší hydrofobní nátěry. Těm se říká nanotechnologické, v nichž nanovrstva fasádě nabízí ochranu před tvorbou plísní, vlhkostí, ale i mechů, výkvětů a ulpíváním nečistot, hmyzu na fasádě, a to včetně námrazy.

 • Tento ochranný nátěr také zpevňuje podklad fasády proti jejímu drolení především vlivem slunečního svitu.
 • Mimoto nanotechnologický hydrofobní nátěr ochrání fasádu před dalšími škodlivými vlivy jako jsou kyselé deště, saze, zplodiny, oleje, kyseliny.
 • Zlepšuje izolační vlastnosti fasády jako takové a omezuje energetické ztráty provozu domu.
 • Nanotechnologický hydrofobní nátěr má dlouhotrvající účinek až 10 let.
 • Nátěr nijak není vidět a nemění barvu ani strukturu fasády.

Na jaké fasády se nátěry hodí?

Hydrofobní a nanotechnologický hydrofobní nátěr se hodí na všechny typy konstrukcí

 • cihelné zdivo a beton
 • cement a vápenné omítky
 • vápenopískové cihly a vláknitý cement

A na jaké fasády se nehodí?

 • Hydrofobní a nanotechnologický hydrofobní nátěr není vhodný na zoxidované a zasolené povrchy.
 • Znečištěné fasádní povrchy se musí nejprve vyčistit, o čemž jsme psali zde.
 • Nátěr vůbec nepoužívejte na omítky na bázi syntetické pryskyřice a na disperzní fasádní nátěry.

Hydrofobní nátěr si můžete udělat sami svépomocí, zakoupením směsí v hobby marketech a specializovaných prodejnách barvy, laky. Anebo volit snazší cestu sjednáním firmy, která nátěr rychle, efektivně a profesionálně zvládne, přičemž vy se nemusíte o nic starat.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality