28/7
Ke každé zahradě patří zahradní domek

Ke každé zahradě patří zahradní domek

28. července 2018 v 00.00, Zahrada

Sponzorované odkazy

Zahrada bez zahradního domku jako by nebyla úplná. Tenhle prvek k ní prostě patří. A může být prvkem jak designovým, tak i veskrze praktickým.

Jeho účel byl a je především praktický, a slouží k uložení nářadí a náčiní, které na zahradě využíváte. Uschováte v něm všechno od velkých kusů nářadí až po ty malé, současně s prostředky (hnojiva a další chemie), díky nimž o svoji zahrádku pečujete.

Mimoto se do zahradního domku může uložit i vše ostatní – kbelíky a sudy na vodu, nebo třeba navrstvený zahradní nábytek k posezení za pěkného počasí spolu se slunečníkem, nebo rozloženu pergolou. Vejde se tam i přenosný gril. Do zahradního domku tak můžete pěkně efektivně uložit všechno to, co byste jinak museli na zahradu nosit z domu, anebo máte-li zahrádku v zahrádkářské kolonii vláčet autem stále dokola tam i zpět.

Ke každé zahradě patří zahradní domek (http://www.realitymag.cz)

Dneska se do zahradního domku vejde i bazénová chemie a samotný složený bazén a čistička k němu. Místo je zde i na polstry k posezení, i květináče, semínka a sazenice, různé nádoby a techniku k péči o údržbu zahrady.

Zahradní domky mohou být jen malé, k uložení toho nejnutnějšího, což se většinou aplikuje máte-li zahradu jako součást vašeho bydlení u rodinného domu. V tomto případě vám postačí zahradní domek menší, protože mnoho věcí můžete uložit v technické části rodinného domu.

Malý či větší?

Jestliže ale je vaše zahrada mimo bydliště, je užitečnější i efektivnější volit domek větší, kam si můžete uschovat opravdu vše a někdy v letních dnech v něm i třeba přespat. Zkrátka zahradní domek na zahradu prostě patří. Pokud nejste manuálně zruční a zahradní domek nezvládnete sami, nezoufejte.

Ke každé zahradě patří zahradní domek (http://www.realitymag.cz)

Dnes nabízí hobby markety hotové stavby těchto domků. K mání jsou domky nejrůznějších velikostí vyrobené z několika materiálů (plast, dřevo, plech). A od velikosti zahradního domku i využitého materiálu se pak odvíjí i samotná jeho cena. Vybírejte však nejen dle ceny a materiálu, ale i dle velikosti a půdorysu, který vám vyhovuje.

Jaký materiál vybrat?

Zvolit plastový, dřevěný nebo plechový zahradní domek? Vše má své pro a proti. Dřevo je přirozené a vypadá v zahradě pěkně, ovšem je dražší. Plast je levný a lehký, ale působí uměle. Plech sice odolává počasí a klimatickým změnám, ale v létě se rozpaluje na slunci.

Ke každé zahradě patří zahradní domek (http://www.realitymag.cz)

Jaký půdorys?

Půdorys je dneska k mání asi dvojí – čtvercový nebo obdélníkový. Tady volte dle potřeb a skladovacích prostorů, které vám domek poskytne a také dle možností, velikosti a prostoru zahrady a umístění domku v ní.

Na kolik domek přijde?

Menší zahradní domek dnes vychází na několik tisíc až desítek tisíc, dle materiálu. Větší a velkorozměrový domek na zahradu již stojí od třiceti tisíc korun nahoru. Opravdu velké domky s verandou či terasou mohou přijít na cenu i okolo padesáti i více tisíc korun. Je to však dáno především materiálem, dřevo je vždy dražší, než třeba plech nebo plast.

I domek pro děti

Mimo zahradního domku můžete na zahradě mít i domeček pro své děti či vnoučata. Budou mít jistě z takové stavby velkou radost. To znamená, že lze pořídit dva zahradní domky – třeba pro děti menší a pro skladování zahradní techniky větší. Ale k mání dnes jsou i speciální zahradní domečky právě určené dětem. Jsou většinou plastové, veselé a barevné. Anebo můžete zapojit zručné rodinné příslušníky a domeček dětem vyrobit.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality